Polityka i Społeczeństwo

Posłowie KO nie odpuszczą. Żądają od Dudy ujawnienia dokumentacji dot. ułaskawienia pedofila

KO domaga się ujawnienia przez Kancelarię Prezydenta pełnej dokumentacji dot. ułaskawienia pedofila przez prezydenta Andrzeja Dudę. Dziś ogłosili to w czasie konferencji przed Pałacem Prezydenckim posłowie KO Marzena Okła-Drewnowicz i Arkadiusz Myrcha.

Przypomnijmy, że chodzi o ułaskawienie przez Dudę mężczyzny, który został skazany  za przestępstwo seksualne wobec małoletniej córki. Dostał karę więzienia i zakaz zbliżania się do poszkodowanej. Z tego ostatniego zwolnił go prezydent.

KO chce zbadać sprawę

Wystąpiliśmy z wnioskiem o udostępnienie nam wszelkich informacji, akt sprawy, dokumentacji, które wyjaśnią nam, co stało za tym, że pan prezydent podjął taką, a nie inną decyzję – mówiła Okła-Drewnowicz. Dodała, że informacja, że to “sprawy rodzinne” nie jest wystarczająca. – Nie, panie prezydencie, to nie są sprawy rodzinne, przez to, co pan zrobił, ofiary zgwałceń mogą czuć się zagrożone, bo sprawcy, czyli pedofile czy sprawcy przemocy mogą uzyskiwać w przyszłości akt łaski – twierdzi posłanka.

Wtórował jej Myrcha.

Chcemy mieć przede wszystkim dostęp do informacji, czym kierował się pan prezydent, podpisując taką, a nie inną decyzję. Ułaskawienie pedofila jest tak wyjątkowe i tak rzutujące na majestat prezydenta RP, że nie może się odbyć bez wyjaśnienia tej sprawy – mówił młody poseł. – Liczymy że Kancelaria Prezydenta i pan prezydent jako pierwsi ujawnią pełną dokumentacji – dodał.

Jak wszystko tłumaczy Duda?

Sam prezydent tłumaczy swoje ułaskawienie w dość zaskakujący sposób.

Tu była szczególna sytuacja – mówił wczoraj w Polsat News. – To jest sprawa rodzinna; mnie jest szczególnie przykro, że ta sprawa jest roztrząsana, bo jest to sprawa rodziny, bardzo specyficzna – dodawał.

Ponoć przed podjęciem decyzji miał zgodne opinie pokrzywdzonej, która sama prosiła o zniesienie zakazu zbliżania się ojca.

Sprawa budzi jednak pewne kontrowersje i wątpliwości. Zdaniem posłów KO należy ją – bez względu na trwającą kampanię wyborczą – dokładnie zbadać.

Źródło: dziennik.pl, polsatnews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie