Po godzinach

Andrzej Duda dumnie pozuje do zdjęcia w stroju z błyskawicą. Terlecki pokusi się o komentarz?

Dziurek/Shutterstock

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy, dumnie pozującego w stroju z błyskawicą. – Andrzej Duda jest neonazistą? – zastanawia się  Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich, nawiązując do wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy.

Gaweł pyta o sympatie polityczne prezydenta

“CZY ANDRZEJ DUDA JEST NEONAZISTĄ?” – takim przewrotnym pytaniem zatytułował swój post Gaweł. Dalej wyjaśnia:

“Jego koledzy z PIS i biskupi twierdzą, że tak!

Zdaniem marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego prezydent Andrzej Duda nosi na mundurku symbole nazistowskie.

Podobnie uważa arcybiskup Marek Jędraszewski, który w oświadczeniu dla mediów – 26/10/2020 stwierdził, że symbol noszony przez Andrzeja Dudę to znak, jakim posługiwali się SS-mani.

Posłanka PiS Barbara Dziuk z Tarnowskich Gór, na widok symbolu noszonego przez Prezydenta RP napisała na Facebooku tak: “Jestem zdegustowana. Jak może… propagować znak nazistowski????? To jest niedopuszczalne!!!!! Pojedyncza runa „sig” była na emblematach mundurów Hitlerjugend”.”

Gawłowi chodzi o zdjęcie prezydenta, na którym nosi on mundur harcerza. Na lewym ramieniu ma znak, który skojarzył mu się z symboliką z III Rzeszy.

– W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, tylko złożenie zawiadomienia o propagowaniu przez Andrzeja Dudę zakazanego totalitarnego ustroju państwa, w oparciu o twierdzenia biskupów i członków partii Prawo i Sprawiedliwość naturalnie – dodał na końcu postu.

Znak harcerzy

Od razu uspokajamy: nie, nasz obecny prezydent nie jest neonazistą. Na mundurze jest oczywiści znak harcerzy. Gawłowi chodziło zaś zapewne o błyskawicę, którą to Duda miał na ubraniu, ta zaś jest też częścią symbolu Strajku Kobiet i była uznawana na znak nazistów przez posłów PiS.

Z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród polityków Lewicy i Platformy Obywatelskiej są osoby, które mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS, ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów – mówił Ryszard Terlecki podczas posiedzenia Sejmu. Jarosław Kaczyński  grzmiał, by politycy opozycji zdjęli “esesmańskie błyskawice”. Co powiedzą, gdy zobaczą zdjęcie Dudy?

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Wtorek, 24 listopada 2020

 

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie