Polityka i Społeczeństwo

Bezdzietne małżeństwa nie są rodziną? Skandaliczne słowa prezydenckiego ministra

Flickr.com

–To manifest ideologiczno-polityczny, bardzo nieprofesjonalny – tak list podpisany przez kilkudziesięciu ambasadorów dotyczący społeczności LGBTI w Polsce podsumował prezydencki minister Andrzej Dera.

LGBTI i Andrzej Dera

W niedzielę ambasadorzy kilkudziesięciu krajów w Polsce podpisali się pod listem otwartym, który dot. wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) w Polsce.

– Wydaje mi się, że jest to taki manifest ideologiczno-polityczny podpisany przez ambasadorów. Moim zdaniem bardzo nieprofesjonalny – skrytykował inicjatywę prezydencki minister w TVN24.

Dodał, że ambasadorowie zachowali się tak, jakby wykazywali “w swoim liście nie wiadomo do kogo skierowanym”, że nie znają stanu prawnego danego państwa.

– Mówimy o ideologii LGBT, ale tak naprawdę chodzi o ideologię gender, którą te środowiska przejęły i stosują jako swoją – dodał. – Jest to ideologia, która zmienia istniejący stan społeczny, który mamy, chce zmienić pojęcie rodziny, to co to jest, jak nie ideologia? – pytał.

Dalej wszedł na temat związków homoseksualistów.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie