Polityka i Społeczeństwo

Amerykański wysłannik nie ukrywa zaniepokojenia. PiS jest gotów poświęcić polsko-amerykańskie relacje dla Lex TVN?

Shutterstock

Wokół ustawy “lex TVN” nadal jest bardzo gorąco. Teraz na ten temat wypowiedział się doradca departamentu stanu USA Derek Chollet, który był gościem w “Faktach po Faktach” TVN24.

Lex TVN nadal budzi duże emocje

Derek Chollet to wysłannik szefa amerykańskiej dyplomacji. Pojawił się w Polsce, by rozmawiać z polskimi władzami nt. Nord Stream 2. Ponoć w czasie jego wizyty pojawił się jednak też temat kontrowersyjnego “lex TVN”. O tym mówił także w “Faktach po Faktach”.

W czasie wywiadu wspomniał m.in. o zaangażowaniu w demokratyczne wartości USA i Polski. Tyle że nagle został dopytany przez dziennikarza, “czy w naszych relacjach dzieje się coś niepokojącego”.

Kwestia wolności mediów jest w tym momencie bardzo ważna w USA. Temat koncesji TVN jest wśród nich i jest bardzo ważny dla przyszłych amerykańskich inwestycji – powiedział Chollet.

Tłumaczył też, jak ważna jest dalsza dobra współpraca na linii USA-Polska. Dodał, że celem jego wizyty jest również przekonanie się, że pozostajemy w jak najlepszych relacjach.

– Nasz sojusz czyni wyjątkowy to, że jesteśmy dumnymi demokracjami. Jeśli w jednej z tych demokracji dzieje się coś niepokojącego w mediach, to jest to powód do niepokoju – stwierdził amerykański polityk.

Głosowanie w Sejmie

Wiele wskazuje na to, że PiS nie zdoła jednak przegłosować lex TVN, więc kontrowersyjny projekt ustawy upadnie. Tyle że sam pomysł, by powstało takie prawo, pokazuje sposób myślenia obecnych władz. Może też niepokoić opozycję, która w ostatnich dniach broniła TVN.

Póki co PiS odwleka głosowanie w sprawie nowelizacji. Posłowie mają zająć się kontrowersyjnym projektem dopiero w sierpniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że PiS nie uzyska w głosowaniu większości.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie