Polityka i Społeczeństwo Wojna

Amerykanie zrywają boki z ruskich i dają im lekcję wojskowości. Chodzi o niedawną porażkę armii Putina

Amerykanie wbijają szpilę w rosyjską myśl wojenną. Chodzi o kompletnie nieudaną próbę przeprawy przez Doniec.

Nie milkną echa wielkiej bitwy nad Dońcem, pamięć o niej jest żywa już drugi tydzień. Rosjanie podeszli pod rzekę i podjęli próbę jej sforsowania. Na wojennej mapie to strategiczne miejsce.

Ukraińcy, prawdopodobnie za pomocą dronów, namierzyli chętnych do przejścia przez rzekę i poczęstowali nieproszonych gości ciężkim ostrzałem.

Ruska klęska była tak ogromna, że nawet zagościła wśród komentarzy rosyjskich blogerów wojskowych, którzy domagają się rozliczenia odpowiedzialnych za to dowódców. Rosyjską porażkę skomentował na Twitterze gen. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

-Zdjęcia z przeprawy na rzecze Doniec powinny pobudzić wyobraźnie polskich planistów, czy organizacja przeprawy rodem z Układu Warszawskiego ma jeszcze sens. W 2016 roku podczas ćwiczenia ANAKONDA prezentowaliśmy nowe rozwiązania w tym zakresie – napisał.

Amerykanie drwią z Rosjan

Dowództwo U. S. Army na Europę i Afrykę pokazało zdjęcia, jak przez Wisłę przeprawiają się amerykańskie wojska. Niby niewinny wpis, ale jest jasnym zakpieniem z ruskiej przeprawy przez Doniec.

Gdybyście zastanawiali się, jak wygląda udana przeprawa przez przeszkodę wodną, prezentujemy ją dzięki uprzejmości 74. kompanii mostów wielozadaniowych z Fort Hood w Teksasie – można przeczytać.

Jak zwraca uwagę O2.pl, przeprawa jest elementem ćwiczeń DEFENDER EUROPE 2022, które odbywają się w Polsce i na terenie ośmiu innych krajów Europy od 1 do 26 maja. Bierze w nich udział 18 tys. żołnierzy z ponad 20 krajów, w tym 7 tys. z Polski.

Czytaj również:

Źródło: O2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie