Polityka i Społeczeństwo

Ambicje Czarnka sięgają wysoko. Następnym przystankiem Pałac Prezydencki? “Pierwszy w kolejce jest…”

Duda i Czarnek
Flickr.com/PiS

Przemysław Czarnek wziął udział w dyskusji z internautami. Okazało się, że minister edukacji ma spore ambicje. W rozmowie pojawił się wątek… startu Czarnka w wyborach prezydenckich.

Przemysław Czarnek rozmawiał z internautami za pośrednictwem Twittera. Głównym tematem dyskusji było oczywiście Lex Czarnek, kontrowersyjna nowelizacja ustawy oświatowej. Na jej mocy większą władzę zyskają kuratorzy, co opozycja nazywa upolitycznieniem szkół.

Jeśli ktoś chce działać bez kuratorium, to może działać sobie wszędzie indziej poza szkołą. Jest mnóstwo miejsc, w których kuratorium nie ma nadzoru pedagogicznego. Organem nadzoru pedagogicznego od kilkudziesięciu lat jest kuratorium oświaty – mówił Czarnek w odpowiedzi na zarzuty. Ustawa po przegłosowaniu przez Sejm trafiła do Senatu, ale żeby weszła w życie musi podpisać ją prezydent. A według nieoficjalnych informacji Andrzej Duda nie jest wcale zwolennikiem Lex Czarnek. Minister odniósł się też do tych rewelacji.

Nie mam żadnych informacji, żeby prezydent sceptycznie podchodził do nowelizacji oświatowej – powiedział szef resortu edukacji. – O spotkanie zabiegałem jeszcze przed świętami. Spotykam się z prezydentem regularnie, rozmawiamy na różne tematy. Jeśli pan prezydent będzie miał pytania dotyczące ustawy oświatowej, oczywiście na nie odpowiem – dodał Czarnek.

Jeden z internautów zadał pytanie, czy szef MEiN nie byłby zainteresowany startem w wyborach prezydenckich. Jak wiadomo, gdy Andrzej Duda skończy drugą kadencję, PiS będzie potrzebowało nowego kandydata na ten urząd.

Z ogromną chęcią – odparł Czarnek. – Tylko pierwszy w kolejce jest poseł Marek Suski. On wcześniej się zgłaszał, więc jemu daje pierwszeństwo – zdradził minister edukacji.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie