Polityka i Społeczeństwo Wojna

Alkohol leje się strumieniami, oto nowi poborowi Putina idą na wojnę. “Dokąd jedziemy?”

Na wojnę na Ukrainie są wysyłani kolejni rosyjscy rekruci. Chodzi o 300 tys. nowych żołnierzy. W sieci można zobaczyć nagrania, które pokazują owych wojaków w stanie… wskazującym.

Pijane wojsko

Białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan pokazał takie nagranie na swoim profilu na Twitterze. Widać na nim, że Rosjanie, którzy mają iść na front, topią swoje zdenerwowanie w alkoholu. “Dokąd jedziemy? Ch… wie” – słychać na nagraniach.

Takich filmików jest w social mediach więcej. Nexta pokazała np. “radosne” spotkanie przed mobilizacją, na którym alkohol leje się strumieniami.

Na innym nagraniu widać rekruta, którego “poniosło” w równie spektakularny sposób.

 

Nie brakuje też nagrań uderzających w inne tony. Na jednym autor posta komentuje: “Koniec cyklu życia człowieka z wiejskiej Rosji wygląda raczej smutno i surrealistycznie”. Video pokazuje grupę młodych mężczyzn, którzy wsiadają do autobusu, który zapewne ma iść zawieść na front. Mężczyzna stojący na chodniku gra na trąbce smutną melodię.

Desperacja Putina?

Skąd decyzja władz Rosji o mobilizacji? Powodem mogą być ostatnie sukcesy Ukrainy na froncie.

Nowi żołnierze wysyłani na wojnę oznaczają jednak, że walki potrwają jeszcze długo. Teoretycznie to dobrze dla Polski. Czym dłużej konflikt za naszą wschodnią granicą potrwa, tym Rosja będzie bardziej osłabiona, co zmniejsza ryzyko ataku na państwa bałtyckie i nasz kraj.

Ukraina jest jednak mocno uzależniona od pomocy USA i Zachodu. Osłabianie Rosji jest jednak też w interesie Amerykanów, którzy chcą zneutralizować Moskwę na wypadek konfliktu z Chinami, który także wisi w powietrzu.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie