Ależ wtopa posła PiS! Nawet nie wiedział, co się dzieje za jego plecami [WIDEO]

Poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski, nie był dotąd powszechnie znany. Tyle że teraz jego występ w TV stał się hitem. O co chodzi?

Bartłomiej Wróblewski zalicza wpadkę na wizji

Dziś cała Polska żyje cenami paliw na Orlenie. Firma jest krytykowana za to, że nie podniosła teraz cen.


Nie przeszkodziła jej w tym podwyżka VAT. Sugeruje to, że wcześniej ceny były zawyżone. Posłowie PiS bronią jednak spółki. Taką próbę podjął m.in. Bartłomiej Wróblewski.

– Musimy brać pod uwagę to jakie są ceny na rynkach światowych. Ceny benzyny w Polsce są niższe niż w większości krajów europejskich – przekonywał na antenie TVP polityk PiS.

Polityk rozmawiał też z TVN. Problem w tym, że stał na stacji PKN Orlen. Mówił, że dzięki polityce koncernu oraz rządu udało się uniknąć szoku cenowego wraz z rozpoczęciem nowego roku.

Powinniśmy się cieszyć, że ceny paliw na stacjach benzynowych po 1 stycznia nie wzrosły – powiedział.

Nie widział jednak, co dzieje się za jego plecami.

 

Jak zauważy każdy widz, gdy wypowiadał pierwsze słowa, za jego plecami widniała stawka 3,03 zł za litr LPG, ale po kilku sekundach miał miejsce skok o sześć groszy. Na pylonie było widać już 3,09 zł za litr LPG.

Oczywiście to nie wina posła. Trzeba jednak przyznać, że miał perfekcyjny timing!

Samorządowcy protestują

Przeciwko temu, co ma miejsce na stacjach Orlenu, protestują prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

–  Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki„cuda ogłaszają”  – na stacjach pojawia się niższa cena paliwa mimo podwyższenia VATu za paliwo. Taki cud możliwy jest tylko z powodu monopolu, który ustanowił rząd, dopuszczając do fuzji dwóch firm paliwowych w Polsce – Orlenu i Lotosu. Pomijam, że Lotos sprzedano za czapkę śliwek, na czym stracili wszyscy Polacy, a zyskała firma Orlen i jej akcjonariusze.  – twierdzi Jacek Karnowski, prezes Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski i prezydent Sopotu.

Lokalni włodarze domagają się, by UOKiK skontrolował działania PKN Orlen w sprawie cen paliw. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: Twitter, o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *