Polityka i Społeczeństwo

Ależ wpadka Kurskiego! Tym razem prezes TVP pokazał za dużo

fot. flickr/EP

Jacek Kurski poinformował o podjęciu kroków prawnych wobec dziennikarza Onetu, który opisał kontrowersje wokół wyjazdu prezesa TVP na Eurowizję Junior. Przy okazji Kurski zaliczył sporą wpadkę i… ujawnił swoje dane osobowe.

Zajmuję się dziś ważniejszymi sprawami TVP, ale tej sprawy nie odpuszczę: złamano elementarne zasady dziennikarskie i wszelkie granice ludzkiej przyzwoitości. Dopuszczono się rozpowszechnienia wykradzionych danych zdrowotnych i zbudowania na nich kłamstwa. Nie ma na to zgody – napisał w środę na Twitterze Jacek Kurski.

Chodzi o artykuł Onetu, w którym napisano, że 19 grudnia prezes TVP pojechał do Paryża na finał Eurowizji Junior, choć 14 grudnia wykonał test na koronawirusa, który dał pozytywny wynik. Kurski przekonuje, że nie złamał przepisów, a 14 grudnia uzyskał status ozdrowieńca. Szpital MSWiA wydał oświadczenie potwierdzające wersję prezesa TVP.

W kolejnym wpisie prezes TVP poinformował o podjęciu „zapowiedzianych kroków prawnych”. Do postu dołączył zdjęcie pozwu i zawiadomienia do prokuratury. Nie zorientował się jednak, że… na dokumentach widoczne są jego prywatne dane osobowe – adres zamieszkania i numer telefonu. Wpis został usunięty po interwencji internautów.

Wpadka prezesa TVP oczywiście nie umknęła uwadze komentatorów.

Moim zdaniem prezes Jacek Kurski ma rację, walcząc o ochronę swojej prywatności. Zaraz mu wyślę wyrazy wsparcia na numer telefonu komórkowego, który dziś podał w internecie – zażartował Patryk Słowik z WP.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie