Polityka i Społeczeństwo

Ależ oni są oderwani od rzeczywistości. Senator PiS skandalicznie odpowiada na pytanie o polską biedę

Na dzisiejszej lekcji pokażemy, jak mocno władza odkleiła się od zwykłych ludzi. – Jasiu podejdź do tablicy i opowiedz o senatorze PiS.

Co prawda są wakacje, ale polityka wchodzi do naszych domów drzwiami i oknami. Ostatnie kilka dni zostało zawładnięte przez polityczny skecz kabaretu Neo-Nówka. To była bardzo bolesna lekcja dla rządzących. Na dzisiejszych zajęciach pokażemy, jak bardzo władza oderwała się od zwykłych ludzi.

Nowe rachunki

Rząd koncertowo zawalił sprawę zapasów węgla na zimę. Problem był znany Mateuszowi Morawieckiego od początku marca. Alarmujące pisma w tej sprawie wysyłała szefowa resortu klimatu Anna Moskwa i wicepremier Jacek Sasin. Premier obudził się miesiąc temu i zarządził interwencyjny zakup węgla na światowych rynkach.

To wszystko sprawa, że ceny surowca szybują, a Polacy coraz bardziej to odczuwają. Kilka dni temu “Fakty” TVN pojechały do Kopytkowa na Pomorzu gdzie właściciel kotłowni jest zmuszony do jej zamknięcia. Rykoszetem dostanie sto rodzin mieszkających w popegeerowskich blokach.

Właściciel kotłowni wypowiedział lokatorom umowy, bo nie stać go na dalszą działalność. Węgiel jest ciężko dostępny, a jak już się znajdzie, to cena jest bardzo wysoka. Pan Konrad Laboń doszedł do wniosku, że lokatorzy nie będą w stanie opłacić rachunków za ciepłą wodę i ogrzewanie.

Reporterzy “Faktów” TVN pojechali tym razem do Polanowa w w Zachodniopomorskiem. Lokatorzy jednego z osiedli dostali nowe rachunki za ogrzewanie. Pani Maria Papierska, która mieszka sama, jest wdową i dostaje 1728 złotych emerytury. Po opłaceniu rachunku za ogrzewanie zostanie jej 308 zł, czyli 10 zł na dzień. Administrator osiedla tłumaczy, że taniej nie będzie, bo koszty źródła ciepła rosną.

10 zł? Bądźmy poważni

Agata Adamek, sejmowa reporterka TVN24 opisała całą sytuację wiceministrowi obrony i senatorowi PiS Wojciechowi Skurkiewiczowi. – Polacy dostają takie rachunki, że niektórzy mówią, że będą mieli 10 złotych na dzień do przeżycia – zauważyła.

W odpowiedzi Skurkiewicz puścił się poręczy i pokazał, jak bardzo on i partia są oderwani od problemów Polaków.

Bądźmy poważni. Nie znam takiej osoby. Proszę mi przedstawić taką osobę, to chętnie się z taką osobą spotkam, która mówi w ten sposób, że będzie miała 10 złotych miesięcznie na przeżycie – powiedział bez zastanowienia. Na uwagę, że czynsz pani Marii wzrósł dwa razy tyle, odparł: mówmy o rzeczach realnych.

Dopiero po chwili się opamiętał i zaprosił kobietę z Polanowa do kontaktu. – Ja chętnie jej pomogę. Chętnie jej udzielę wsparcia, również ze swojego uposażenia, jeżeli jest w tak dramatycznej sytuacji – stwierdził.

Następnie Skurkiewicz zaserwował standardową opowieść o “sukcesach” rządu i jak to cała władza pochyla się nad realiami w których znalazły się polskie rodziny.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie