Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Ależ Morawiecki zaliczył wtopę. Czy pogrążył tym szanse Andrzeja Dudy na prezydenturę?

putin
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził na stadionie Skry, że “wyciąga rękę” do Trzaskowskiego i prosi go o przekazanie obiektu, na którym się znajdował, do Skarbu Państwa, by w ten sposób udało się wyremontować obiekt przed jego 100-leciem. Problem polega na tym, że to sprzeczne z tym, co wcześniej robili sami politycy partii rządzącej.

Stadion, który wywołał burzę medialną

Morawiecki twierdzi, że on i jego ludzie sprawią, że remont budynku będzie realny. Jego wypowiedź wywołała jednak burzę. Pomijając drobne złośliwości m.in. Tomasza Lisa, który zasugerował, że chodzi tylko o “stanowiska dla kolesiów“, celny cios zadał Cezary Tomczyk z PO.

Zgodnie z tweetem polityka PO, dowiadujemy się, że wcześniej to “PiS głosował przeciwko przekazaniu 200 mln zł na budowę stadionu SKRA”.

Kampania samorządowa

Temat stadionu pojawił się też w czasie ostatniej kampanii samorządowej.

Jesteśmy stolicą Polski, nie możemy budować na Skrze stadionu lekkoatletycznego drugiej kategorii – mówił w 2018 r. minister sportu Witold Bańka na konferencji Patryka Jakiego, ówczesnego kandydata PiS na prezydenta Warszawy.

Stoimy na stadionie Skry, który jest symbolem rządów Platformy Obywatelskiej w Warszawie. To coś nieprawdopodobnego, że stolica Polski nie ma nie tylko hali, ale stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia, a ten istniejący doprowadzono do ruiny. Jeżeli wygramy wybory w Warszawie, wspólnie z Ministerstwem Sportu odbudujemy stadion Skry. Jak będzie trzeba, zmienimy plany, tak żeby wokół powstały inne obiekty, na przykład otwarte baseny, które kiedyś tu były, a teraz nie ma tu nic – mówił sam Jaki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie