Po godzinach

Ależ manipulacja TVP! Nie uwierzycie, kim jest turystka występująca w materiale “Wiadomości”

Grand Warszawski / Shutterstock

W materiale TVP3 Białystok na temat Lasów Państwowych wypowiedziała się „turystka Anna”. Szybko okazało się, że nie jest to osoba przypadkowo spotkana na szlaku, a… urzędniczka LP.

Materiał promujący portal Lasów Państwowych wyemitowano 6 lipca w programie „Obiektyw” na TVP3 Białystok. Widzowie mogli usłyszeć o zaletach serwisu instytucji – czaswlas.pl. Ten, skądinąd ciekawy, projekt bardzo chwaliła rozmówczyni TVP3, podpisana jako „turystka Anna”.

Chciałabym poznać ścieżki dydaktyczne. Zobaczyć, co ma do zaoferowania nadleśnictwo, czego mogę się przy okazji po drodze nauczyć, co mijam po drodze, co oferuje mi ten las – opowiadała turystka. Problem w tym, że owa „turystka” to tak naprawdę… pracownica zespołu ds. promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Fakt ten odkrył twórca kanału „Obywatel Kane” na YouTube.

Pytanie więc, po co te maskarady w wykonaniu TVP3? Czy twórcy nie mogli po prostu poprosić urzędniczki o oficjalną wypowiedź? Po co te dziwaczne zabiegi, które w dobie internetu wydadzą się w kilka chwil i w efekcie tylko ośmiesza całą sprawę? Tym bardziej, że ten sam program – “Obiektyw” – poprosił urzędniczkę o wypowiedź kilka dni później. Tym razem pani Anna wystąpiła w okularach. Wygląda na to, że w TVP3 naoglądali się filmów o Supermanie, skoro uznali, że założenie okularów zmienia osobę nie do poznania.

Portal Gazeta.pl poprosił urzędniczkę o komentarz do sprawy. Przyznała, że wystąpiła w materiale i że „mogło wydawać się to dziwne”, ale podkreśliła stanowczo, że wypowiadała się jako osoba prywatna, gdyż sama korzysta z aplikacji. Nagranie miało miejsce poza godzinami pracy i „było efektem jej otwartości na prośbę dziennikarki”.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie