Po godzinach

Ależ fatalny wynik Kaczyńskiego w sondażu! Tak oceniają go Polacy, jest na szarym końcu

Prezes Kaczyński wstaje z kolan i wsiada na rower, czyli zabawne lekcje z kongresu PiS
fot. Shutterstock/360b

Niedawno Polacy oceniali inteligencję polityków, przyszedł czas na ich charyzmę. Fatalny wynik w tym sondażu osiągnął Jarosław Kaczyński – prezesa PiS sklasyfikowano na szarym końcu.

Pracownia Kantar przeprowadziła nietypowe sondaże. Zbadano, których polityków Polacy uważają za najinteligentniejszych i najbardziej charyzmatycznych. W sondażu nt. inteligencji na czele stawki znaleźli się Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski, stawkę zamknął Jarosław Kaczyński. Podobnie jest w kwestii charyzmy.

Respondenci oceniali polityków nadając im oceny od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało „charyzmatyczny”, a 7 – „niecharyzmatyczny”. Im niższą średnią osiągał polityk, tym wyżej w klasyfikacji się plasował. Na czele rankingu znalazł się Szymon Hołownia ze średnią 3,4. Drugie miejsce ex aequo dla liderów PO – Rafał Trzaskowski i Donald Tusk ocenieni zostali na 3,5. Dalsze miejsca zajęli Robert Biedroń (3,8), Krzysztof Bosak (4), Władysław Kosiniak-Kamysz (4,1) oraz Borys Budka i Włodzimierz Czarzasty (4,2).

Na szarym końcu, podobnie jak w rankingu inteligencji, znalazł się Jarosław Kaczyński. Aż 47 procent badanych przyznało mu oceny od 5 do 7, przez co prezes PiS osiągnął średnią 4,4. Kaczyński okazał się też politykiem, który nie ma mocy przekonywania. W tym samym systemie ocen osiągnął fatalną średnią 5,1. Najlepiej ocenieni zostali Hołownia i Trzaskowski (średnia 3,1).

Łącząc oba rankingi, najlepsze wyniki osiągnęli Hołownia, Trzaskowski i Tusk. Najniżej sklasyfikowany jest Kaczyński – jak widać większość społeczeństwa uważa go za osobę bez charyzmy i bez mocy przekonywania. Mit o wielkiej charyzmie prezesa pozostaje żywy tylko w kręgach PiS.

Źródło: Portal Samorządowy

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie