Polityka i Społeczeństwo

Ależ Czarnek wściekł się na Tuska! Minister nie wybaczy liderowi PO tych słów

Donald Tusk rozmawiał w czwartek z internautami na specjalnym LiveCzacie. Jedną z wypowiedzi lidera PO oburzył się Przemysław Czarnek. Minister zareagował w ostry sposób.

Ależ Przemysław Czarnek musiał się wściec! Donald Tusk wziął udział w LiveCzacie, podczas którego internauci poruszyli wiele tematów. Nie zabrakło pytań o sprawy religijne – związki państwa z Kościołem. Jeden z internautów chciał wiedzieć, czy zdaniem lidera PO w szkolnych salach powinny wisieć krzyże. Tusk nie bawił się w dyplomację.

Uważam, że nie – odparł szczerze. – Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, w którym ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie – wytłumaczył swoją opinię.

Czarnek wściekły

Jak można było się spodziewać, na słowa Tuska zareagował Przemysław Czarnek. Lider PO wtrącił się bowiem w sprawy szkolne, a więc poletko ministra edukacji. Czarnek także nie bawił się w dyplomację – ostro skomentował słowa byłego premiera na Twitterze.

Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów. Wolność, a nie dyktaturę lewactwa i ateizmu jak na Zachodzie – napisał minister edukacji. Taka reakcja nie jest niespodzianką, wszak Czarnek wręcz nachalnie wprowadza religijne elementy do szkół. Niestety nie ma pojęcia, że jeżeli ludzie uciekają od Kościoła i wiary, to między innymi przez jego fanatyczne działania.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie