Ale jaja, Braun zajumał choinkę z sądu! Wszystko jest nagrane [WIDEO]

Choinka, która zdobiła krakowski sąd, znalazła się w… śmietniku. Co się stało? To tylko swoją „poselską interwencję” wykonywał Grzegorz Braun.

Patrząc na działania polskich polityków, coraz prawdziwsze wydaje się hasło: „kto mieszka w Polsce, w cyrku się nie śmieje”. No bo jak poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznał, że musi walczyć z… choinką, to opada i szczęka, i ręce.


Co tak oburzyło brodatego posła? Choinka, która zdobi Sąd Okręgowy w Krakowie, jest udekorowana wykonanymi przez sędziów bombkami. Widać tam polskie i ukraińskie barwy, unijne symbole, hasła wspierające represjonowanych sędziów czy ruch LGBT. To za dużo dla polityka Konfederacji.

– Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji – napisał Braun na Twitterze. W ramach owej interwencji po prostu wszedł do sądu, złapał „złe” drzewko, wyniósł je i wepchnął do kosza. Jednym słowem, Braun sprawił, że choinka została zniszczona.

– Kiedy podeszłam do wejścia budynku sądu, już była tam policja. Poseł Braun dał się wylegitymować, ale powołał się na interwencję poselską, że działał w jej ramach – relacjonuje Onetowi sędzia Marzena Stoces, prezes krakowskiego oddziału Iustitii. – Twierdził, że choinka przeczy chrześcijańskiemu systemowi wartości i stanowi agresywną propagandę. Zdarzenie trwało około kwadransa, poseł został wylegitymowany, nie bardzo chciał współpracować. Kiedy policjant niechcący go dotknął, poseł Braun zachował się obcesowo i wskazywał, że chroni go immunitet – opowiada pani sędzia.

Jak relacjonuje Onet, „interwencja” Brauna przyniosła straty w wysokości min. 800 złotych.

Wartość drzewka to około 200 zł, bombek — 600 zł. Co najmniej 15 z nich jest zniszczonych, choinka została wrzucona do śmietnika do góry nogami – mówi sędzia Stoces. Już zapowiada, że Iustitia będzie wnioskować o uchylenie immunitetu krnąbrnemu posłowi.

Sędzia Waldemar Żurek z krakowskiego SO uważa, że sprawą powinna zająć się też Komisja Etyki Poselskiej.

W budynku sądu doszło dziś do aktu wandalizmu. A dokonał go poseł, „wybraniec narodu”, który jednak swoim majestatem reprezentuje Rzeczpospolitą Polską. A przynajmniej powinien – mówi Onetowi sędzia. – Właściwe służby powinny zbadać, czy nie doszło do przestępstwa – dodaje stanowczo Waldemar Żurek.

Źródło: Onet

Jedna odpowiedź na Ale jaja, Braun zajumał choinkę z sądu! Wszystko jest nagrane [WIDEO]

  1. Jaś pisze:

    Braun swoim majestatem nie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską bo on nie ma majestatu. Majestat ma Rzeczpospolita, który on niestety reprezentuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *