Ale drama w Krakowie! Abp Jędraszewski odwołany, Barbara Nowak wściekła! „Czerwona hołota!”

Abp Marek Jędraszewski lubi mieszać się do polityki. Teraz polityka przyszła do niego. Krakowscy radni odwołali go z ważnego stanowiska, co wywołało wściekłość PiS.

Abp Marek Jędraszewski to polityk?

Abp Marek Jędraszewski jest właściwie politykiem, tyle że w sutannie i bez legitymacji członkowskiej PiS-u. Wielokrotnie wypowiadał się w sprawach politycznych, atakował obecny rząd, a nawet otwarcie walczył z minister Barbarą Nowacką o to, czy katecheza powinna utrzymać swoją pozycję w polskich szkołach. Teraz polityka zainteresowała się nim. I to ze skutkiem, który mu się nie spodoba: ani on, ani jego następcy nie będą zasiadać już w kapitule, która przyznaje medal Cracoviae Merenti, który nadawany przez Radę Miasta Krakowa osobom, organizacjom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla tego miasta.

Za inicjatywą wyrzucenia z kapituły mocno rozpolitykowanego duchownego stoją przedstawiciele Nowej Lewicy. Co ważne, oficjalnie nie chodziło stricte o obecnego metropolitę, ale o samą idee – to, by w kapitule nie było przedstawiciela Kościoła. Za pomysłem zagłosowało jednak 23 radnych (Lewica, niemal wszyscy radni KO i Krakowa dla Mieszkańców), przeciw było 16 ((radni PiS i pojedynczy radni KO i Krakowa dla Mieszkańców), a troje wstrzymało się od głosu. Po zmianach w organie zasiadać będą: prezydent miasta, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie (zastąpi metropolitę), czyli same świeckie osoby.

Czerwona hołota!

Pomysł nie spodobał się PiS-owi, który jednak nie zdołał w radzie miejskiej obronić Jędraszewskiego. Szczególnie rozdrażnił radnych Grzegorz Garboliński (Nowa Lewica), który powiedział, że odwołanie abp. Jędraszewskiego jest „spóźnionym oddaniem sprawiedliwości skrzywdzonym przez niego”. Duchowny faktycznie ma sporo na sumieniu: zwolnił z kurii kobiety, które bez mężów wychowywały dzieci, słynie z dyskryminacji osób LGBT czy tuszowania zachowania abp. Juliusza Paetza, oskarżanego o molestowania. Argumentacja radnego Lewicy nie przekonała jednak PiS-u, który uznał, że to próba „opiłowywania katolików”.

W Krakowie opiłowywanie katolików przybiera wymiar rewolucji czerwonej hołoty. Radni PO i lewicy odebrali Metropolicie Krakowskiemu Markowi Jędraszewskiemu honor zasiadania w kapitule odznaczenia – Cracoviae Merenti. Barbaria u bram Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa twierdzi Barbara Nowak, była kuratorka oświaty, także słynąca z kontrowersyjnych wypowiedzi.

Źródło: X, Interia 

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

3 Odpowiedzi na Ale drama w Krakowie! Abp Jędraszewski odwołany, Barbara Nowak wściekła! „Czerwona hołota!”

  1. Przemek pisze:

    I dobrze,najwyższa pora pogonić kler że świeckich instytucji…
    Tam, pomocnych gejom nie trza.

  2. ml2403 pisze:

    Nie dajcie się po raz kolejny manipulować pisuarom. Trzaskowskiemu zarzuca się słowa że niepotrzebne jest lotnisko w Baranowie bo jest w Berlinie, a chodziło o konkurencję jaką stanowi tamto lotnisko
    Tu także PiS manipuluje bo Nitras nie mówił o opiłowywaniu katolików a o opiłowywaniu katolików z ich przywilejów, a to przecież zupełnie inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *