Polityka i Społeczeństwo

Akcja szczepień “zdechła”. PiS szykuje broń atomową. Pomoże?

W partii władzy zapanowało przekonanie, że szczepienia “zdechły”. Polska blado wypada na tle UE. PiS chce wysłać do szczepionkowego boju samego prezesa.

Narodowy Program Szczepień rozpędzał się, rozpędzał, aż stanął w miejscu i zdechł – mówi w rozmowie z Gazeta.pl człowiek z Nowogrodzkiej. Liczby przytaczane przez portal mówią same za siebie. W Polsce zaszczepionych jest zaledwie 48,92 proc. populacji i jest to o 12 pkt proc. mniej niż średnia w Unii Europejskiej, która wynosi 60,63 proc. Za nami pod względem skuteczności programu szczepień jest w UE tylko sześć państw: Słowenia, Słowacja, Łotwa, Chorwacja, Rumunia i Bułgaria.

Dlatego na Nowogrodzkiej coraz częściej mówi się, że twarzą rządowej ofensywy szczepionkowej musi zostać sam prezes Kaczyński. Jeśli nawet jego zaangażowanie nie pomoże, to znaczy, że sprawa jest dla “dobrej zmiany” ostatecznie przegrana – pisze Gazeta.pl

Najniższy poziom wyszczepienia jest na ścianie wschodniej Polski, a to są bastiony wyborcze PiS-u. Jarosław Kaczyński miałby udać się w objazd kluczowych terenów. Jeżeli ta opcja nie doszłaby do skutku, wtedy centrala ma bardziej nacisnąć parlamentarzystów koalicji rządzącej w regionach, aby “więcej z siebie dali”. Panuje opinia, że takie podejście mogłoby być mnie efektywne.

Nie wiem, czy będzie konieczność objazdu gmin i powiatów przez prezesa, ale na pewno zostanie mocno zaangażowany w ten temat promocji szczepień – mówi jeden ze współpracowników Kaczyńskiego.

Można powiedzieć, że partia władzy bierze się za rozwiązywanie problemu, który samo stworzyło. Gdy lekarze alarmowali o fali hejtu, jaki kierują wobec nich antyszczepionkowcy, nie było praktyczne żadnej reakcji ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Zdawkowe wtręty ministra Adama Niedzielskiego w obronie medyków, były szczytem możliwości obozu rządzącego. Potem już poszło z górki-  manifestacje, agresja, dewastacja i podpalenia. Skalę zaniedbań obrazuje fakt, pilnowania przez policję punktów szczepień.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie