Po godzinach

Agent Tomek to ma moc. Spowodował, że mała gmina jest na skraju bankructwa

screen/ YouTube / publicystykatvp

Mazurska gmina Jedwabno ma spore problemy. Wójt obawia się wręcz bankructwa. Wszystko przez działania… agenta Tomka.

Sprawę opisuje „Fakt”. Genezą problemu są przekręty finansowe, o jakie prokuratura oskarża słynnego agenta Tomka, byłego funkcjonariusza CBA i posła PiS. To właśnie Tomasz Kaczmarek wraz z żoną kierował działającym w gminie stowarzyszeniem Helper. Jak wynika ze śledztwa, małżeństwo przejmowało pieniądze przeznaczone na opiekę nad seniorami i wydawało je na swoje luksusowe cele.

Gmina Jedwabno ma problem, bo wojewoda warmińsko-mazurski już zażądał zwrotu blisko czterech milionów złotych, które za pośrednictwem Helpera miał wydać agent Tomek z małżonką. Czas na uregulowanie należności upływa w poniedziałek.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdziliśmy niezgodność wykorzystania dotacji z jej przeznaczeniem i wystąpiliśmy o jej zwrot. Umowa była podpisana pomiędzy Urzędem Gminy Jedwabno a urzędem wojewódzkim w Olsztynie – informuje urząd wojewódzki.

– Budżet gminy to około 20 milionów złotych. Będę miał problem, żeby zapłacić nauczycielom. Wstrzymamy inwestycje, a ludzie nie dostaną wypłat, jeśli będziemy musieli oddać tych kilka milionów złotych – mówi w rozmowie z „Faktem” wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak. Sam agent Tomek odmówił portalowi komentarza.

Źródło: Fakt

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie