Polityka i Społeczeństwo

Agata Duda zmiażdżona przez Supernianię. Dlaczego milczy w tak ważnej sprawie?

Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu

Słynne już zdjęcia dzieci z Michałowa poruszyły opinię publiczną. Głos w tej sprawie zabrała Superniania. Dorota Zawadzka, która kryje się pod tym pseudonimem, skrytykowała przy tym pierwszą damę, Agatę Dudę.

Agata Duda w ogniu krytyki

“Godnie i pięknie milczy w sprawie dzieci z Michałowa Pierwsza Dama” – napisała na Twitterze Dorota Zawadzka, znana jako Superiania.

 

Kim są “dzieci z Michałowa”? To nieletnie osoby, które trafiły do ośrodka Straży Granicznej w Michałowie po tym, jak wraz z rodzicami przekroczyły polską granicę. W sieci pojawiły się ich zdjęcia, zaś politycy opozycji zainteresowali się ich losem. Stacja TVN24 podała, że dzieci zostały najpewniej wywiezione na granicę.

Odprowadzamy te osoby do linii granicy państwowej i na tym nasza rola, że tak powiem, się kończy. Przechodzą na stronę białoruską i są po stronie białoruskiej, czyli są tam, skąd przyszły. Osoby, które zostały w poniedziałek zatrzymane, nie spełniały przesłanek formalnych do tego, żeby pozostać na terytorium Polski i zostały z tego terytorium zawrócone – mówił w czasie obrad rady miejskiej Michałowa mjr Piotr Dederko, zastępca komendanta miejscowej Straży Granicznej.

Na ten temat wypowiedziała się wspomniana już Dorota Zawadzka.

To są takie same dzieci, jak nasze dzieci, nasze wnuki. Chcą się śmiać, bawić, uczyć. Potrzebują bezpieczeństwa, ciepłego łóżka i jedzenia. Potrzebują opieki! To nie są terroryści. To są dzieci z Michałowa, mają imiona i patrzą na nas! Wywieziono je z granicy do lasu. Nie wiadomo, gdzie teraz są. Nie mogę przestać o nich myśleć…

– napisała w social mediach.

Kryzys graniczny trwa i, jak widać, wzbudza coraz większe emocje w mediach i społeczeństwie. Zdaniem ekspertów, PiS może chcieć wykorzystać go do wzmocnienia swojej pozycji w sondażach, co w perspektywie kilku miesięcy może doprowadzić do nowych wyborów do Sejmu i Senatu.

Źródło: Twitter, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie