Polityka i Społeczeństwo

Agata Duda w Madrycie, czyli znikająca Pierwsza Dama. Kancelaria prezydenta milczy w tej sprawie

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w spotkaniu głów państw i szefów rządów państw NATO w Madrycie. Poleciała z nim pierwsza dama Agata Duda. W środę 29 czerwca wzięła udział w spotkaniu z królową Hiszpanii Letizią. Co ciekawe, w mniej oficjalnej części spotkania naszej pierwszej damy nie było.

Spotkanie u królowej

Spotkanie w Madrycie przejdzie do historii. Może mieć wpływ na dalszą sytuację geopolityczną na świecie.

Udało się zachować jedność. Sojusz Północnoatlantycki jest jednością, jest solidarny. Jest zielone światło dla Szwecji i Finlandii do wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego i to jest z całą pewnością absolutnie historyczna z punktu widzenia całego Sojuszu decyzja – ocenił Andrzej Duda. – Jeżeli ten szczyt przejdzie do historii jako jeden z najważniejszych szczytów, to z pewnością przejdzie do historii właśnie dlatego, że te dwa państwa – Szwecja i Finlandia zostały przyjęte – dodał.

Wraz z politykami na miejscu pojawiły się ich partnerki. W środę zorganizowano spotkanie u królowej Hiszpanii Letizia. Była tam Agata Duda, która pozowała do zdjęć w pałacu. Niestety później na mniej oficjalnej części spotkania i na spacerze po ogrodach oraz w muzeum, naszej pierwszej damy już nie było.

Dlaczego Agata Duda nie pojawiła się na drugiej częściej spotkania? O to “Fakt” zapytał kancelarię prezydenta. Problem w tym, że ta nie chciała ujawnić powodów nieobecności pierwszej damy.

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot odpowiedział tylko, że Agata Duda ma własny program wizyty w Madrycie i nie wszystkie jego punkty są publiczne. Wiadomo jednak, że pierwsza dama widziała się z królową zarówno 28, jak i 29 czerwca.

Czytaj również:

Źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie