Polityka i Społeczeństwo

Agata Duda ma nad czym myśleć, w jej stronę padły mocne słowa. “Orderu za człowieczeństwo pani nie znajdzie”

“Lato kobiet” to inicjatywa posłanek Koalicji Obywatelskiej. W czwartek zawitały do Kielc, gdzie padły ostre słowa pod adresem Agaty Dudy.

“Lato kobiet” jest inicjatywą posłanek Koalicji Obywatelskiej. Intencją tego przedsięwzięcia są rozmowy z Polkami o polityce i ich sprawach. Wczoraj na rynku w Kielcach odbyła się konferencja prasowa Marzeny Okły-Drewnowicz, Katarzyny Lubnauer oraz Iwony Hartwich.

https://twitter.com/OklaDrewnowicz/status/1410674144660819975

Konferencja prasowa dotyczyła spraw socjalnych, które według narracji obozu rządzącego są im bardzo bliskie. Posłanki wytknęły partii władzy niekonsekwencję. Marzena Okła-Drewnowicz powiedziała, że w Sejmie przegłosowano zmiany w zasiłku chorobowym po ustaniu zatrudnienia.

– Do tej pory można było z tego korzystać  183 dni, teraz liczba ta ma zmniejszyć się do 91 dni. Oczywiście jeśli propozycję zaakceptuje Senat. Ten zasiłek funkcjonował od 30 lat w takim wymiarze. Żaden rząd nie podniósł na niego ręki, nawet kiedy było bezrobocie strukturalne – powiedziała.

Katarzyna Lubnauer odniosła się do zasiłku macierzyńskiego. Do tej pory było tak, że jeśli kobieta w czasie ciąży dostała zatrudnienie, świadczenie jej się należało. – W tej chwili chcą wprowadzić zasadę, że jeżeli kobieta znajdzie zatrudnienie dopiero w czasie ciąży, to nie dostanie przez pewien czas zasiłku macierzyńskiego, bo będzie w czasie oczekiwania – tłumaczyła.

Iwona Hartwich krytykowała rząd za to, że renta socjalna wynosi nieco ponad 1,2 tys. zł. Pytała, jak osoba niepełnosprawna ma wyżyć za taką kwotę. Potem uderzyła w Agatę Dudę, przypominając jej niedawną wizytę na Litwie, gdzie opowiadała “w sposób skandaliczny i haniebny, jak pomaga w naszym kraju osobom z niepełnosprawnościami”.

– Chciałam się zapytać, dlaczego pani zapomniała dodać, że osoby niepełnosprawne mają głodowe świadczenia, że PiS ukradł fundusz solidarnościowy? Pani prezydentowo, można mieć wiele medali i wiele orderów, lecz tego za człowieczeństwo w swojej kolekcji pani nie znajdzie – zagrzmiała na kieleckim rynku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie