Polityka i Społeczeństwo

Agata Duda jednak dostała zaproszenie na udział w akcji na polsko-białoruskiej granicy? “Apel został wysłany”

Fot. Shutterstock

Czy Bogna Janke, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, kłamała na temat zaproszenia Agaty Dudy na manifestację wspierającą migrantów?

Tydzień temu na granicy polsko-białoruskiej odbyła się manifestacja w ramach akcji “Matki na granicę”. Wzięły w niej udział byłe pierwsze damy – Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska. Swoje wsparcie okazała także Danuta Wałęsa podpisując stosowny list. Z powodów zdrowotnych nie mogła być na miejscu.

Na apel nie odpowiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Agata Duda bez zaproszenia?

Trzy dni temu Bogna Janke, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, gościła na antenie Radia Zet i stwierdziła, że Agata Duda nie dostała żadnego zaproszenia.

– Byłe pierwsze damy na granicy? Pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób – powiedziała.

Dodała także, że Agata Kornhauser-Duda jest bardzo zapracowana. – Pani prezydentowa jest bardzo zajętą osobą. Przed spotkaniem z Kołami Gospodyń Wiejskich miała spotkanie z finalistami Konkursu Chopinowskiego. Byłam świadkiem, jak wybiegła z Sali Kolumnowej i mówi: muszę się spieszyć, bo mam spotkanie z Kołami Gospodyń – mówiła w Radiu Zet.

Czy Bogna Janke kłamie?

Wersja przedstawiona przez doradczynię pary prezydenckiej nie pokrywa się z wersją przedstawioną przez organizatorów manifestacji. – Apel Kobiet Filmu został wysłany do pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy dokładnie w tym samym momencie i taką samą drogą korespondencyjną, jaką zwróciłyśmy się do byłych pierwszych dam, pod jej adresem w domenie prezydent.pl. Dokładnie 18 paź 2021 o godz. 12.56 i z tematem “Apel w sprawie granicy”. Nie dostałyśmy zwrotki pocztowej, że list nie dotarł do odbiorcy – mówi Onetowi Beata Chmiel ze Stowarzyszenia Kobiety Filmu.

Jak podkreśla Beata Chmiel, pozostałe adresatki odpowiedziały jeszcze tego samego dnia, a apel znalazł się później w mediach. W ocenie Stowarzyszenia, przy tak ważnej sprawie nie powinno dochodzić do podziałów politycznych.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie