Afery w operze ciąg dalszy. Nie uwierzycie, ile kosztował wynajem przestrzeni do balangi

Jest ciąg dalszy głośnej imprezy w Operze Wrocławskiej w której uczestniczył Przemysław Czarnek i prominentni politycy PiS.

Media nie odpuszczają tematu hucznej imprezy w Oprze Wrocławskiej wyprawionej przez Bartosz Rybaka. „Balangę” swoją obecnością zaszczycił szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Za chwilę pracę straci dyrektorka Opery Wrocławskiej Helena Ołdakowska. Bartosz Rybak poprosił ministra o zawieszenie go obowiązkach.

Jak informował „Fakt”, za catering na imprezie zapłacił Instytut Europejski Pro Civium – Fundacja, której Bartosz Rybak doradza.

Mieści się ona w Lublinie przy ulicy Beskidzkiej 51A i zajmuje się szkoleniami zawodowymi.

Grosze za wynajęcie

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Monika Włodarczyk i Marek Łapiński, sejmikowi radni Koalicji Obywatelskiej, przeprowadzili kontrolę w Operze Wrocławskiej.

Radni nie otrzymali dokumentów, o które się starali i nakazano im poczekać do 16 marca, aż Opera skompletuje całość dokumentacji. Nie wyszli jednak z pustymi rękami.

Od Haliny Ołdakowskiej usłyszeli, że za wynajęcie na półtorej godziny przestrzeni w Operze Wrocławskiej (czyli foyer i sceny) na imprezę okolicznościową 17 lutego osoba fizyczna zapłaciła 1850 zł – pisze gazeta.

Ołdakowska nie chciała zdradzić, kto dokonał wpłaty i zasłoniła się RODO. Nie trzeba być chyba jakimś wielkim specjalistą od wycen, żeby stwierdzić, że 1850 zł to kwota dość niska. Bartosz Rybak i Helena Ołdakowska do tej pory nie przedstawili umowy na wynajęcie foyer i sceny.

Ile to kosztuje?

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” postanowiła sprawdzić, czy może sobie zorganizować urodziny w Operze Wrocławskiej i ile musi na to przygotować pieniędzy. Chwyciła za telefon i zadzwoniła do biura organizacji widowni. Kobieta, która odebrała telefon, wykrzyczała jej, że powinna się zgłosić do rzecznika prasowego.

Dlaczego? Bo tak – usłyszała. Rzeczniczka w operze telefonu już nie odebrała, prawdopodobnie jest na zwolnieniu lekarskim. Jak zauważa gazeta, komercyjna impreza zorganizowana przez Bartosza Rybaka nie była dużym wsparciem finansowym dla wrocławskiej opery.

Kontrolę bankietu z udziałem Przemysława Czarnka prowadzą nie tylko radni Koalicji Obywatelskiej, ale także urząd marszałkowski. Wygląda na to, że sprawa jest bardzo rozwojowa.

Źródło: Fakt.pl, Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *