Polityka i Społeczeństwo

Afera mailowa powraca w wielkim stylu. W prywatnych mailach Dworczyka pojawiły się ściśle tajne informacje

Flickr.com/KPRM

Kolejny ujawniony mail wykradziony ze skrzynki Michała Dworczyka to skandal związany ze ściśle tajnymi informacjami na temat Agencji Wywiadu.

Michał Dworczyk, po dłuższym zniknięciu z mediów, poczuł się mocniejszy i znowu jest ich gościem. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) po wybuchu afery mailowej został skierowany do schowka na szczotki, żeby stamtąd nie wychodził. Ale afera z wykradzionymi mailami się nie kończy, a tym razem chodzi o ściśle tajne informacje na temat budżetu Agencji Wywiadu.

30 grudnia 2019 r. szef KPRM napisał do premiera Mateusza Morawieckiego, że w rezerwie ogólnej zostało ponad 4,5 mln zł o które prosi, na fundusz operacyjny, szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk. – Czy przekazujemy im tą resztówkę?

– pyta Dworczyk Morawieckiego, a szef rządu wyraża zgodę. Tego typu informacje są objęte najwyższymi klauzulami tajności, a Dworczyk frywolnie pisał sobie o tym z niezabezpieczonej skrzynki na Gmailu.

To sprawa dla ABW

Jawna korespondencja o funduszu operacyjnym, w szczególności Agencji Wywiadu, to złamanie prawa. ABW nie ma wyjścia, musi zareagować, inaczej też złamie prawo… – napisał na Twitterze Paweł Wojtunik, były szef CBA.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie