Polityka i Społeczeństwo

Adam Niedzielski zaniepokojony sytuacją epidemiczną. Decyzja o nowych obostrzeniach jeszcze w tym tygodniu?

Jeszcze w tym tygodniu rząd może zadecydować o wprowadzeniu w Polsce nowych obostrzeń. – Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia – zapowiedział Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski był gościem RMF FM. Minister przyznał, że jest możliwe, iż jeszcze w tym tygodniu zostaną wprowadzone nowe obostrzenia epidemiczne. Niedzielski poinformował, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 6 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Startowaliśmy trzy dni temu z przyrostu 10 proc., a wczorajszy przyrost jest powyżej 25 proc. Siłą rzeczy jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy – powiedział minister zdrowia.

Niedzielski przyznał, że jeżeli w tym tygodniu nastąpi kontynuacja wzrostowego trendu, możliwe będzie wprowadzenie kolejnych restrykcji.

Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia. Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tysięcy, czyli cały czas bardzo wysoki, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek – zapowiedział szef resortu zdrowia. O jakich restrykcjach mowa? To nie zostało doprecyzowane. Niedzielski przyznał, że pojawi się dyskusja o trybie nauki w szkołach. Możliwe też, że zostaną wprowadzone ograniczenia w galeriach handlowych.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie