Polityka i Społeczeństwo

Adam Niedzielski mówi o obostrzeniach. Już wiemy, kiedy rząd wprowadzi restrykcje

Flickr.com/PiS

Rząd przygotowuje się na uderzenie czwartej fali pandemii. Adam Niedzielski zdradził, kiedy możemy spodziewać się obostrzeń.

Czwarta fala pandemii uderzy – to pewnie. Pozostaje tylko pytanie, z jaką mocą. I tu sprawa jest prosta – im większa część populacji się zaszczepi, tym łagodniejszy powinien być przebieg czwartej fali.

Pozostaje też kwestia podejścia rządu do kolejnego uderzenia koronawirusa. Czy rząd będzie nakładał obostrzenia tylko na niezaszczepionych? A może restrykcje dotkną wszystkich? I, przede wszystkich, w jakich okolicznościach rząd zdecyduje się na ich wprowadzenie?

Rąbka tajemnicy uchylił Adam Niedzielski, który odwiedził w środę Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Minister przyznał, że znaleźliśmy się w momencie, gdy „liczba zakażeń już zdecydowanie rośnie”. A więc co z ewentualnym nałożeniem restrykcji? Kiedy możemy się ich spodziewać?

Do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będziemy wprowadzali obostrzeń – zapowiedział Niedzielski. Przyznał też, że W wierwszej kolejności obostrzeniami będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia.

To szczepienia tylko i wyłącznie mogą nas uchronić przed scenariuszem, który by oznaczał powrót do sytuacji, z którą mieliśmy wcześniej do czynienia – powiedział minister zdrowia i ostrzegł przed niebezpiecznym wariantem Delta.

Realizuje się ten scenariusz dominacji wariantu Delta, który jest realnym zagrożeniem pod kątem generowania nowych zakażeń, pod kątem pewnej niewiadomej, która dotyczy tego jak zjadliwa jest ta mutacja wirusa i czy przełoży się ona na zwiększoną liczbę hospitalizacji – powiedział minister.

Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o 164 nowych przypadkach. Wczoraj było ich 91, w niedzielę – 90.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie