Polityka i Społeczeństwo

Adam Bodnar przedstawił swoje stanowisko nt. referendum ws. aborcji. Chce wziąć przykład z Irlandii

Screen YouTube/ Radio TOK FM

– Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji grozi głębokim podziałem społeczeństwa, zaznaczy też nierówności, bo zamożne kobiety będą korzystały z możliwości, jakie są poza granicami kraju – powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w czasie rozmowy na antenie Radiu ZET. Pojawił się też temat kontrowersyjnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Bodnar o Kaczyńskim

Bodnar odniósł się do słów wicepremiera Kaczyńskiego w sprawie niejasności zakupu przez ministerstwo zdrowia respiratorów od handlarza broni.

“Po zapoznaniu się ze sprawą zakupu respiratorów w kwietniu 2020 r., mogę stwierdzić, iż decyzja o skorzystaniu z firmy E&K została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, które nie dostrzegały przeciwwskazań do podjęcia takiej współpracy” – przekazał lider PiS w oświadczeniu, jakie opublikowano w piątek na stronie kancelarii premiera.

– Prokurator powinien się kierować prawem, tym, czy doszło do podejrzenia popełnienia przestępstwa i całą sprawę prowadzić w sposób kompleksowy i nie powinien mieć sytuacji, w której wie, że jeżeli zrobi cokolwiek innego, to będzie miał z tego tytułu odpowiedzialność zawodową różnego rodzaju. Dotychczasowe fakty wskazują na to, że politycy mogą mieć bezpośredni wpływ na karierę zawodową prokuratorów – stwierdził zaś Bodnar.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie