Polityka i Społeczeństwo

Adam Bielan mocno się zagalopował. Tak usprawiedliwia złamanie ręki młodej kobiecie przez policjanta

Bezczelne kłamstwa Adama Bielana. Rząd brnie w kuriozalną inwestycję
Fot. Flickr

Adam Bielan był wczoraj gościem Moniki Olejnik w TVN24. Europoseł PiS został zapytany o ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce podczas manifestacji Strajku Kobiet w Warszawie. Chodziło o przypadek Polki, której policjant złamał rękę podczas zatrzymania. Odpowiadając na pytanie polityk zaserwował widzom duży skok ciśnienia.

Złamał, to złamał. Po co protestowała!?

Jeśli chodzi o złamanie ręki tej młodej kobiecie, to jest wydarzenie, którego nie chciałbym widzieć na polskich ulicach, natomiast tak się dzieje, kiedy ktoś wychodzi demonstrować i robi to w sposób nielegalny – bez szczególnej empatii odparł Adam Bielan.

Dalej zwrócił uwagę na to, że dziś Polacy mają i tak dobrze, bo za granicą wprowadzono już godzinę policyjną.

– W krajach Europy Zachodniej obowiązuje teraz godzina policyjna i po godz. 20 czy 21 w zależności od kraju, w ogóle nie można wyjść na ulicę – odparł polityk.

Opinii europosła PiS nie podzielają jednak eksperci. Prawnicy oraz sędziowie, którzy rozpatrują sprawy dotyczące osób zatrzymanych podczas ostatnich ulicznych protestów, są zdania, że protestujący nie łamią prawa. Podkreślają, że wprowadzenie zakazu zgromadzeń rozporządzeniem premiera bez ogłoszenia stanu wyjątkowego, jest niezgodne z Konstytucją.

Kontrowersyjne zachowania policji

Wokół policji narasta ostatnio dużo kontrowersji. W czasie ostatnich protestów funkcjonariuszom zdarzało się dość ostro traktować manifestujące swoją niechęć do rządu kobiety. Otaczano je np. w tzw. kotłach.

Do tego posłance Monice Wielichowskiej złamano legitymacje parlamentarzysty.

To jednak jeszcze nic. W czasie jednego z protestów policjant opryskał posłance Barbarze Nowackiej (KO) oczy gazem łzawiącym. Wcześniej pokazywała mu ona swoją legitymację poselską.

Patrząc na to wszystko, nie można się więc dziwić, że sympatia i zaufanie Polaków do policji spada, jak wynika to z ostatnich badań opinii publicznej.

Źródło: Twitter, tvn24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie