Polityka i Społeczeństwo

Aborcyjne statystyki. Czy wyrok TK zmienił coś w sprawie przerywania ciąży przez Polki?

Protest
Shutterstock

Mija pół roku od wydania przez protezę Trybunału Konstytucyjnego aborcyjnego wyroku. Aborcja Bez Granic pokazuje statystyki dotyczące przerywania ciąży.

Mija pół roku od wydania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał przerywania ciąży z powodu wad płodu. Aborcje nie zniknęły, a liczba wyjazdów do zagranicznych klinik pęcznieje.

– 10 tys. osób przerwało ciążę, biorąc tabletki, a 600 zdecydowało się na wyjazd do zagranicznych klinik aborcyjnych od momentu wydania wyroku TK zakazującego aborcji ze względu na wady płodu – piszą WysokieObcasy.pl

23 października 20120 r, dzień po wydaniu orzeczenia TK, Aborcja Bez Granic (ABG) odebrała cztery telefony od osób, którym odmówiono wykonania zabiegu w polskich szpitalach.

Od 22 października na wyjazd do zagranicznej kliniki na zabieg aborcji w drugim trymestrze wyjechało 597 osób. 163 z nich ujawniły informację, że przyczyną zabiegu jest wada płodu.

Przez pierwszy rok funkcjonowania ABG, czyli od 2019 r. do grudnia 2020 r., ze wsparcia w organizacji wyjazdu za granicę skorzystały 262 osoby. W ciągu ostatnich 6 miesięcy wzrosła też liczba osób, które zdecydowały się na aborcję farmakologiczną.

– 194 osoby zdecydowały się na taką formę aborcji w drugim trymestrze ciąży. 10 tysięcy osób wzięło tabletki w pierwszym trymestrze. Przed orzeczeniem TK przez cały rok z pomocy ABG w dostępie do bezpiecznych tabletek aborcyjnych skorzystało 2199 osób – czytamy.

Źródło: WysokieObcasy.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie