Polityka i Społeczeństwo

A więc jednak wojna? Kaczyński uderza w ludzi Gowina

Sytuacja na linii Jarosław Gowin-Jarosław Kaczyński robi się coraz ciekawsza. Według “Super Expressu” tworzona jest lista osób związanych z byłym wicepremierem, którzy mają być usunięci ze stanowisk m.in w spółkach skarbu państwa.

O ile nie jesteśmy świadkami jakieś politycznej i wyrachowanej gry, to wygląda na to, że Jarosław Kaczyński rozpoczął otwartą wojnę z Jarosławem Gowinem. Jak pamiętliwy jest Kaczyński, wie każdy, kto śledzi polską scenę polityczną. Ludzie prezesa PiS boją się go, nisko schylają głowę i wolą nie denerwować wodza, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Dlatego nikogo nie powinny dziwić doniesienia Super Expressu o wściekłości Kaczyńskiego, gdy Jarosław Gowin nie poparł jego pomysłu o majowych wyborach prezydenckich. Jakie są tego efekty? Na polecenie prezesa były poseł Porozumienia, Jacek Ozdoba, miał przygotować listę ludzi Gowina zasiadających w spółkach i innych instytucjach.

Nadchodząca czystka miałaby uderzyć m.in w Janusza Czyża, prezesa zarządu spółki Skarbu Państwa Siarkopol i Andrzeja Walkowiaka, od czerwca 2016 roku prezesa zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy. Na czarnej liście mają być także Stanisław Iwan, wiceprezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Andrzej Chodkowski, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Dzieje się i dziać się będzie. No, chyba, że Gowin za “namową” prezesa jednak zmieni zdanie i przychyli się do jego szalonego pomysłu o majowych wyborach.

Źródło: Super Express, zdjęcie: Grand Warszawski/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie