Polityka i Społeczeństwo

A to się prezes rozgadał! Kaczyński zdradza, co z wyborami i odpowiada na “najbardziej intymne” pytanie

kongres
Flickr.com/PiS

Jarosław Kaczyński zaszczycił Polaków obszernym wywiadem. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem poruszony został temat przedterminowych wyborów. Prezes PiS postawił sprawę jasno.

W sobotę Jarosław Kaczyński gościł u Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. W rozmowie poruszono wiele wątków, choćby cen paliw czy reformy sądownictwa.

Padło też pytanie, które Kaczyński określił „najbardziej intymnym”. Chodziło o polityczną emeryturę prezesa.

Panie redaktorze, to jest pytanie spośród tych najbardziej intymnych dla polityka. Jeżeli ktoś wie, w którym roku się urodziłem, czyli w 1949, łatwo obliczyć, że mam 72 lata. I w związku z tym taka perspektywa istnieje, ale kiedy to nastąpi… No Bóg jeden wie – odparł Kaczyński, ale przypomniał przy tym, że jego kadencja szefa partii kończy się w 2025 roku.

Pytanie o polityczną emeryturę nie było przypadkowe. Wszak niedawno pojawiły się informacje, że Kaczyński zdecydował się opuścić rząd. Być może to zapowiedź ograniczenia swojej roli w polskiej polityce?

Ja tego nie ukrywałem nigdy, nie wiem dlaczego to jest teraz taka sensacja, bo ja tam przybyłem z pewnymi zadaniami i one już są w zasadzie na końcu drogi. Jeżeli je wykonam, no to mój pobyt w rządzie nie będzie miał wielkiego sensu – wyjaśnił Kaczyński. – W partii jest bardzo dużo do zrobienia, a wiek taki jak mój ma niestety tę wadę, że na dwóch etatach jest niełatwo – dodał prezes.

„Dużo do zrobienia” można zrozumieć jako chęć jak najlepszego przygotowania partii do zbliżających się wyborów parlamentarnych. A może odejście z rządu oznacza, że wybory odbędą się wcześniej niż w 2023 roku? Kaczyński zaprzeczył plotkom o przedterminowych wyborach.

Dlatego, że czekają wybory w konstytucyjnym terminie – uzasadnił swoją decyzję prezes. – Ale to już jednak na początku przyszłego roku, bo tak to widzę, nie będzie to termin tak bardzo odległy, będzie go można liczyć w miesiącach, powyżej 12 miesięcy, ale około 20-21 miesięcy i to jest taki moment, że trzeba się za to brać – wyjaśnił.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie