Polityka i Społeczeństwo

A to niespodzianka! Agata Duda spotka się z posłankami opozycji. Kluczowa ustawa PiS zagrożona?

Kornhauser-Duda
Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu

Agata Duda zaprasza posłanki KO na rozmowę w sprawie Lex TVN. To reakcja na apel polityczek opozycji.

Posłanki KO zorganizowały konferencję prasową, podczas której zaapelowały do Agaty Dudy o reakcję w sprawie kontrowersyjnej nowelizacji ustawy oświatowej, tzw. Lex Czarnek.

Lex Czarnek to cofnięcie polskiej szkoły w rozwoju o całe dekady.

Powierzenie praktycznie pełnej kontroli nad aktywnościami i życiem szkoły kuratorowi z nadania centralnego pozbawi uczennice i uczniów możliwości rozwoju poza obowiązkowymi zajęciami. Wszelkie inicjatywy o charakterze społecznym czy rozrywkowym będą musiały zyskać aprobatę urzędnika, który wprost lub przynajmniej ideowo, związany będzie z rządzącą formacją – napisały posłanki w liście do Pierwszej Damy.

Mamy nadzieję, że w związku z Pani wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole również ma Pani wątpliwości, co do przyjętej nowelizacji, a Pani głos zostanie wzięty pod uwagę podczas podejmowania decyzji przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę – czytamy w piśmie, pod którym podpisały się posłanki Kinga Gajewska, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka i była minister edukacji w rządzie PO-PSL Krystyna Szumilas.

Jak poinformował portal WP, apel spotkał się z pozytywną reakcją Agaty Dudy. Pierwsza Dama zaprosiła posłanki opozycji na rozmowę ws. Lex Czarnek. Spotkanie ma odbyć się 24 stycznia o godzinie 12:00.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie