Polityka i Społeczeństwo

A on dalej swoje! Suski nie odpuszcza “brukselskiemu okupantowi”. “Nie jesteśmy podludźmi”

Marek Suski nie odpuszcza! Polityk PiS podtrzymuje swoją narrację o „brukselskim okupancie”. Padły kolejne mocne słowa w kierunku UE.

Drodzy państwo Polska nielegalna walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim – powiedział Marek Suski w minionym tygodniu, biorąc udział w uroczystościach 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia UB w Radomiu. Słowa te wywołały burzę – wszak była to kolejna w niedługim czasie wypowiedź czołowego polityka PiS sugerująca polexit. Wcześniej mówił o tym Ryszard Terlecki.

Jeżeli ktoś myślał, że było to przejęzyczenie, szybko pozbył się złudzeń. Suski nie wycofywał się ze swoich słów, przeciwnie – brnął w tę narrację dalej.

Unia zmusza nas do zrezygnowania z wyższości prawa polskiego nad prawem europejskim i grozi nam, jeżeli tego nie zrobimy, surowymi sankcjami – mówił Suski podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. – To jest traktowanie jak niewolnika.

Polityk dalej broni swoich słów. W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM wyznał, że postanowił być po prostu stanowczy wobec Unii Europejskiej.

Użyłem ostrych słów, żeby do Brukseli dotarło, że nie jesteśmy podludźmi. Musimy się przed tym bronić. Nie wolno się zgodzić na takie traktowanie. Jestem za tym, żebyśmy w UE byli na partnerskich zasadach – powiedział Suski. I znów przedstawił kuriozalną analogię do II wojny światowej.

Pewne elementy pojawiły się takie, jak przed II wojną światową. Mówiono, że mamy oddać eksterytorialny korytarz, a teraz żądają, że mamy uznać wyższość prawa europejskiego nad polskim. Czym to jest, jeśli nie utratą suwerenności? Temu się dziś musimy przeciwstawić – przekonywał. Robert Mazurek musiał więc zadać nieuchronne pytanie – czy Suski jest za polexitem?

Jestem za tym, żebyśmy w UE byli na partnerskich zasadach. Nie na zasadach gorszego narodu, który jest czymś gorszym, co można straszyć, kopać, czemu można zagrażać – skwitował polityk PiS.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie