A któż to szedł w marszu Wojowników Maryi? Nie mogło jej tam zabraknąć!

W sobotę w Krakowie odbył się marsz Wojowników Maryi. Wśród jej uczestników nie mogło zabraknąć kurator oświaty Barbary Nowak.

Ramię w ramię z Wojownikami

„13 maja do Krakowa przyjeżdżają Wojownicy Maryi z rodzinami z całej Polski! Zapraszają wszystkie rodziny do wspólnej procesji różańcowej! Z Rynku Podgórskiego wymarsz o 10.00 do Łagiewnik!

POLSKA ODRADZA SIĘ PRZEZ MARYJĘ.! Zaprasza Ks. Dominik Chmielewski” – napisała w czwartek na Twitterze wyraźnie rozemocjonowana (sądząc po ilości CAPS LOCKA) małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Po takich słowach można było zakładać w ciemno – pani Basia zjawi się osobiście na marszu.

I tak też się stało. W sobotę do Krakowa zjechali Wojownicy Maryi. Kilkaset osób modliło się za władze miasta, „zdemonizowane” rodziny, prześladowanych za „opieranie się na dekalogu” oraz młodzież żyjącą w nihilizmie. Uczestnicy tej swoistej imprezy ubrani byli w dresowe bluzy z napisem „Różaniec dla Maryi” oraz ” Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…” w górze trzymali wielkie flagi z wizerunkiem Maryi. Szczególną uwagę przykuwał chłopiec, który niósł dwa razy większy od siebie krzyż.

Nowak nie mogło tam zabraknąć

– Chcemy modlić się za Kraków i za wszystkich mieszkańców Krakowa, za rodziny, za młodzież, za dzieci. Za hierarchię Kościoła, która przewodzi tutaj bożemu ludowi. O nieustraszone serce dla nich i niezwyciężonego ducha. Modlimy się za małżeństwa i rodziny, które są w kryzysie, które są zdemonizowane, i w których dzieci cierpią straszne rzeczy. Modlimy się za władze miasta Krakowa i wszystkich, którzy są decyzyjni w tym mieście, aby postępowali zgodnie z sumieniem i kreowali dobro. Modlimy się za tych, którzy są prześladowani w tym mieście, ponieważ opierają się na dekalogu – nawoływał ks. Dominik Chmielewski, były moderator ruchu, który stworzył go w 2017 r. w Bydgoszczy.

Na Wojownika Maryi mężczyzna pasowany jest mieczem, wcześniej musi przejść formację ludzką i duchową. Ich celem jest m.in. to, aby jak najwięcej mężczyzn było w kościołach, by ich rodziny wzrastały w wierze. W tym gronie doskonale czuła się też Barbara Nowak, która z uśmiechem na twarzy maszerowała w sobotę w Krakowie z tzw. Wojownikami Maryi. Ciekawe czy była tam zawodowo czy prywatnie?

Źródło: Wyborcza.pl

Jedna odpowiedź na A któż to szedł w marszu Wojowników Maryi? Nie mogło jej tam zabraknąć!

  1. sam pisze:

    Kiedy pierwsza krucjata? Taka prawdziwa, z mordowaniem niewiernych…wierni mają pomazać progi krwią baranka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *