Polityka i Społeczeństwo

A Jędraszewski dalej swoje. Kolejne kazanie, kolejny atak na osoby LGBT

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Arcybiskup Marek Jędraszewski nie zaskakuje. Kolejny raz poruszył w homilii swój najwyraźniej ulubiony temat – osoby LGBT.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Hierarcha wygłosił homilię podczas mszy poprzedzającej rozpoczęcie roku akademickiego. Treść? Bez zaskoczenia. Arcybiskup znów zrobił to, z czego słynie najbardziej, a więc z krytyki osób LGBT.

U progu nowego roku akademickiego Jędraszewski raczej nie zaraził słuchaczy entuzjazmem i optymizmem. Jego homilia zawierała dość ponure wątki. Na wstępie hierarcha zaznaczył, że obecnie „marność zdaje się osiągać takie poziomy, które budzą lęk i zagubienie”.  Cóż, jak zaczynać naukę, to tylko z taką myślą. Następnie duchowny przekazał kilka gorzkich refleksji na temat współczesnego świata.

Jak można być człowiekiem w tym dzisiejszym tak zwanym postępowym świecie? W świecie, w którym człowiek ma żyć bez wiary „jakby Boga nie było”, ma żyć wyrzekając się rozumu, w epoce ogłoszonej jako czas „post-prawdy”, w epoce, w której pragnie budować się bardzo często sukces polityczny i poparcie społeczeństwa opierając swój program na fake newsach, a niekiedy wprost na ordynarnych kłamstwach? – pytał retorycznie Jędraszewski. Chciałoby się nawet pogratulować mocnych słów w stronę PiS, ale czujemy, że zarzut “opierania programu politycznego na kłamstwach” hierarcha nie miał na myśli partii rządzącej. Później odhaczył stały punkt swoich kazań, a więc atak na osoby LGBT. Hierarcha stwierdził, że żyjąc w związkach homoseksualnych „zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa”.

W inauguracji roku akademickiego wzięli udział m.in. , wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki oraz sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Odczytano listy od Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, a wiceminister edukacji zapewnił, że resort będzie wspierać uczelnie, „które przysługują się nie w perspektywie doraźnych korzyści materialnych, ale odgrywają fundamentalną rolę w wymiarze aksjologicznym”.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie