Polityka i Społeczeństwo

A jednak? Zwiększyły się szanse Kaczyńskiego na zawarcie nowej koalicji

Czy jest możliwe zawiązanie powyborczej koalicji między Prawem i Sprawiedliwością i Konfederacją? Krzysztof Bosak nie wyklucza takich rozmów.

Notowania Zjednoczonej Prawicy systematycznie się pogarszają. Ostatnie sondaże pokazują, że koalicja prawicowych formacji stanęła na psychologicznej barierze 30 proc. poparcia. Rozpędzona inflacja, szokujące rachunki za gaz i prąd, a w ostatnim czasie afera inwigilacyjna, sprawiają, że wyborcy zaczynają się żegnać z deklarowaniem poparcia dla rządu.

Opozycja na razie nie może być pewna tego, że obejmie stery w państwie po najbliższych wyborach. Prawo i Sprawiedliwość nadal może zawrzeć koalicję z Konfederacją. Jeszcze pól roku temu Robert Winnicki dawał do zrozumienia, że ugrupowanie chce iść swoją drogą. Czy coś się zaczyna zmieniać w podejściu Konfederacji do wspólnych rządów z prezes Jarosławem Kaczyńskim? – Trzeba walczyć o całą pulę. Jak się nie uda? Na pewno nie będziemy rozmawiać z panem Tuskiem. Inni? To zobaczymy – mówi w rozmowie z “Super Expressem” eurodeputowany Ryszard Czarnecki i nie wykluczył porozumienia z Konfederacją.

Dziennik zapytał także o potencjalny alians Krzysztofa Bosaka, a ten nie wyklucza podjęcia rozmów – Czas na budowanie koalicji będzie po wyborach, teraz jest czas na zdobywanie zaufania wyborców. Ale zobaczymy. Jeśli ktoś będzie chciał realizować postulaty Konfederacji po wyborach, to dlaczego nie rozmawiać – odpowiada na pytanie.

Według politologa prof. Rafała Chwedoruka, oba ugrupowania mają punkty styczne, ale Konfederacja wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle – Mają wspólne postawy eurosceptyczne. Natomiast nie byłby to stabilny i skuteczny rząd ze względu na rozbieżność programową w gospodarce. Taki układ mógłby być pocałunkiem śmierci dla Konfederacji – tłumaczy.

Czytaj także:

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie