Polityka i Społeczeństwo

A jednak wybory w tym roku? Tajemnicze słowa Jarosława Kaczyńskiego

Sytuacja PiS-u z każdym dniem staje się coraz gorsza. Po Sejmie latają plotki o przedterminowych wyborach. Co sądzi o takim wariancie prezes Kaczyński?

W  październiku Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło wniosek o skrócenie kadencji Sejmu. Na razie jest on bezprzedmiotowy, ponieważ został złożony w trakcie obowiązywania stanu wyjątkowego, który Zjednoczona Prawica wprowadziła podczas kryzysu na polsko-białoruskiej granicy.

Z początkiem grudnia stan wyjątkowy wygasł i według przepisów 90 dni po jego ustaniu nie mogą się odbyć wybory. Wniosek Ludowców dostanie drugie życie za około dwa miesiące.

Z sygnałów jakie płyną z opozycji wynika, że wszyscy podniosą rękę za przyspieszonymi wyborami. Gorzej wygląda sprawa ze Zjednoczoną Prawicą i jej przystawkami. W obliczu powoli topniejących notowań, nikt nie będzie się palił do pójścia na wybory, bo wiele posłanek i posłów po prostu nie dostanie się do Sejmu.

W kwestii przyspieszonych wyborów głos zabrał Jarosław Kaczyński, który udzielił wywiadu prorządowemu tygodnikowi “Sieci”. Prezes nie wyklucza scenariusza z pójściem do urn wyborczych w tym roku.

Prawo i Sprawiedliwość ma pełną wolę doprowadzenia do kolejnego zwycięstwa, najlepiej w wyborach w roku 2023. Choć może się zdarzyć, że będzie to wcześniej – to co prawda mało prawdopodobne, ale wykluczyć tego całkowicie nie można. W takiej sytuacji też będziemy walczyć o zwycięstwo. Mamy wielką szansę wygrać, ale pewne elementy w sposobie naszego działania też muszą się zmienić – powiedział Kaczyński.

Ciekawe, co prezes miał na myśli mówiąc o zmianie pewnych elementów w sposobie działania? Partia się rozleniwiła i dotknął ją syndrom tłustych kotów? A może chodzi o wewnątrzkoalicyjną walkę pod dywanem?

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie