Polityka i Społeczeństwo

A jednak! Szokująca dymisja stała się faktem. Odchodzący podziękował Kaczyńskiemu, Morawieckiemu i… opozycji

Stało się! Trochę czekaliśmy, ale ostatecznie Michał Dworczyk podał się do dymisji. W swoim oświadczeniu podziękował Mateuszowi Morawieckiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu.

To był gorący tydzień dla PiS! O swoją posadę walczył Mateusz Morawiecki i ostatecznie wygrał – przynajmniej na ten moment – wojenkę z Jackiem Sasinem. Stanowisko stracił za to Michał Dworczyk. Trochę na jego odejście czekaliśmy, bo media informowały o jego rezygnacji już wczoraj. W czwartek wieczorem tym rewelacjom zaprzeczał rzecznik rządu Piotr Müller. Jednak Ryszard Terlecki zapewniał, że do dymisji dojdzie.

Pan minister Dworczyk złożył lub złoży rezygnację ze swojej funkcji. To kwestia godzin lub dni – powiedział wicemarszałek Sejmu.

Dworczyk poinformował o swojej dymisji w piątek.

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko pięć lat współpracy – napisał były już szef KPRM na Twitterze.

Co ciekawe, na konferencji Dworczyk podziękował też… opozycji.

Na koniec chciałbym podziękować też opozycji, kiedy to rzadko, ale mogliśmy merytorycznie dyskutować na spotkaniach w KPRM czy na kontrolach poselskich – stwierdził odchodzący szef KPRM. Tajemnicą poliszynela jest, że powodem odejścia jest afera mailowa, ale Dworczyk naturalnie inaczej tłumaczył tę decyzję.

Przeważyły o tym względy osobiste i przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory dłużej nie jestem w stanie pracować. Każdy, kto pracował w administracji, przyzna, że pięć lat, to jest długi czas – stwierdził polityk na konferencji prasowej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie