Polityka i Społeczeństwo

A jednak! Sylwester Marzeń znalazł się pod lupą policji. Trwa dochodzenie ws. imprezy TVP

screen/ TVP

Zakopiańska policja podała, że wpłynęło do niej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podczas imprezy sylwestrowej TVP. Chodzi o art. 165 Kodeksu karnego, który mówi o sprowadzeniu zagrożenia epidemiologicznego.

Wirusowy Sylwester Marzeń

Stowarzyszenie STOP HEJT oraz Komitet Tworzenia Partii Politycznej Porozumienie Kobiet złożyły zawiadomienie na policję ws. “Sylwestra Marzeń”. To impreza zorganizowana przez Telewizję Polską w Zakopanem. – W naszej ocenie w dniu wczorajszym doszło do stworzenia zagrożenia epidemicznego w dość dużych rozmiarach – poinformowały obie organizacje. Ich zdaniem TVP i jej prezes Jacek Kurski powinni ponieść konsekwencje przewidziane w 165 ust. 1 Kodeksu karnego.

Chodzi o karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zakopiańska policja potwierdziła, że zawiadomienie ws. tego wydarzenia wpłynęło. O szczegółach służby nie rozmawiają.

Przypomnijmy, że w czasie “Sylwestra Marzeń” w Zakopanem bawiło się blisko 25 tys. osób. Na Równi Krupowej było ponoć ok. 40 tysięcy turystów. Sporo z tych osób nie nosiło maseczek, zaś apelującego o to dziennikarza Tomasza Kammela wygwizdano. – To zdrowe, bezpieczne, polecam dla naszego wspólnego dobra – mówił prowadzący show. Bez maseczki widziano też posłankę PiS Joannę Lichocką. Zresztą ona sama napisała o tym w mediach społecznościowych. Stwierdziła, że zamiast tego sprawdzane były certyfikaty covidowe.

– Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem – poinformowała po zakończeniu imprezy zakopiańska policja.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie