Polityka i Społeczeństwo

A jednak prezes nie jest nietykalny! Kaczyński ukarany przez sejmową komisję!

Cała Polska wstrzymała oddech i nie ma to związku z meczem polskiej reprezentacji. Jarosław Kaczyński został ukarany przez sejmową komisję etyki.

Są takie chwile, gdy cała Polska wstrzymuje oddech. W ciągu ostatnich dwóch tygodni były trzy takie momenty. Przed meczem ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Ale to koniec emocji związanych z naszą reprezentacją, bowiem wracamy do domu. Polacy nie zdążyli jeszcze rozluźnić przepon, a znowu muszą nabrać powietrza. Politycznego powietrza.

Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS, został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki. Chodzi o jego wypowiedź z października ubiegłego roku, kiedy nazwał opozycję “przestępcami” – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Chodzi o sejmowe wydarzenia z października ubiegłego roku, gdy przez Polskę przetaczała się fala protestów po aborcyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podczas obrad sejmu prezes PiS wparował na mównicę sejmową i wykrzyczał do opozycji swoje żale. W jego rękach brakowało tylko buta, którym na wzór Nikity Chruszczowa na forum ONZ, mógłby uderzać w stół.

– Mamy dzisiaj w Polsce bardzo wysoki stan zagrożenia z powodu epidemii. Ten stan wyklucza jakiekolwiek spotkania publiczne powyżej pięciu osób. A z waszego podjudzenia odbywają się setki, tysiące różnego rodzaju demonstracji. Sądzę, że to, co się dzieje na tej sali, pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury osobistej i państwowej. W imię swoich interesów, małych, brudnych interesów – interesów Nowaka – rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami, jesteście przestępcami – przypomina wypowiedź Kaczyńskiego “Wyborcza”.

Jarosław Kaczyński nie pojawił się na posiedzeniu sejmowej komisji etyki.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie