Polityka i Społeczeństwo

A jednak! Minister szczerze przyznaje, że przedsiębiorcy stracą na Polskim Ładzie. “Jestem umówiony ze społeczeństwem”

Tadeusz Kościński zrywa maskę z oblicza PiS-owskiego programu i przyznaje – przedsiębiorcy stracą na Polskim Ładzie. Ale obiecuje, że po latach wszystko się zwróci.

Polski Ład PiS-owi nie wyszedł. Nie udało się wykreować narracji o cudownym programie który pomaga wszystkim Polakom, a kraj nad Wisłą zamienia w krainę mlekiem i miodem płynącą. W głównym nurcie dyskusji pojawiły się zapisy, które uderzają w przedsiębiorców i klasę średnią, takie jak nowe, niekorzystne zasady opłacania składki zdrowotnej.

Jednym słowem „Ład” zaczął się kojarzyć z uderzeniem w przedsiębiorców.

Minister finansów Tadeusz Kościński przestaje udawać i w wywiadzie dla Interii mówi wprost – przedsiębiorcy stracą. Ale w jego wizji po latach odbiją to sobie i wyjdą na plus.

Przedsiębiorcy nie mogą patrzeć tylko na to, że stracą i to często są bardzo małe kwoty, a za rok czy za dwa, to co stracili, zwróci się im z nawiązką – mówi minister finansów. I przekonuje, że gdy pieniądze trafią do osób mniej zarabiających, ci zaczną wydawać je u tracących na Ładzie usługodawcom, dzięki czemu straty zostaną wyrównane.

Pieniądze, które otrzymają ci, co zarabiają mniej, spowodują zachętę do wyjścia z szarej strefy. Ludzie będą mieli więcej pieniędzy w kieszeni, będą wydawali więcej i wtedy ci co mają usługi lub sprzedają produkty będą jeszcze więcej zarabiać – snuje swoje wizje Kościński.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie