Polityka i Społeczeństwo

A jednak lawina ruszyła. Znamy kolejne nazwiska posłów, którzy mogą opuścić klub PiS!

Sejm
Flickr.com/PiS

W Zjednoczonej Prawicy huczy od plotek o kolejnych odejściach z klubu PiS. Obok Girzyńskiego, Janowskiej i Czartoryskiego pojawiają się kolejne nazwiska.

W ubiegły piątek nastąpił mały rozłam w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Mały, ale o dużym ciężarze gatunkowym. Od piątku Jarosław Kaczyński musi klecić większość do przeprowadzenia ustaw przez Sejm.

Po odejściu z klubu Zbigniewa Girzyńskiego, Małgorzaty Janowskiej i Arkadiusza Czartoryskiego, prezes PiS został zmuszony do negocjowania każdego fragmentu nowych aktów prawnych. Priorytetem są tutaj ustawy związane z “Polskim ładem”, będące dla Mateusza Morawieckiego bramą do szczęścia lub w przypadku ich nie uchwalenia, bramą do piekieł. Przecież nikt nie odważy się zrzucić winy na Jarosława Kaczyńskiego.

Według wielu źródeł medialnych w klubie PiS narasta frustracja i przepowiadane są kolejne odejścia. Stopniowa dekompozycja obozu władzy staje się całkiem realna. Nie jest wykluczone, że lepienie większości sejmowej dla każdej ustawy z “Polskiego ładu” może się nie udać z, a tego typu hamulec może doprowadzić do dużej nerwowości na Nowogrodzkiej. Efektem tego mogą być przyspieszone wybory. Sęk w tym, że na jesień zapowiadana jest czwarta fala, która zapewne będzie miała także swoje lustrzane odbicie na wiosnę. Te terminy na ewentualne wybory odpadają.

Jak pisze Gazeta.pl, w szeregach PiS krążą domysły, że  w najbliższym czasie szeregi klubowe może opuścić nawet 10 osób – Wśród pierwszych kandydatów do opuszczenia klubu PiS padają dwa nazwiska: Anna Maria Siarkowska i Sławomir Zawiślak – informuje gazeta.pl

Anna Siarkowska od dłuższego czasu gdzieś się wybiera, ale wciąż nie może się zdecydować – mówi w rozmowie z portalem jej partyjna koleżanka. Sławomir Zawiślak też jest radykalnie konserwatywny jak Siarkowska, był przeciwnikiem “piątki dla zwierząt”. Jak pisze gazeta.pl, po wakacjach w Zjednoczonej Prawicy zakotłuje się jeszcze mocnej.

Źródło Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie