Po godzinach

A ile to sasinów? Ta strona pozwoli wam przeliczyć wszystko na nową jednostkę!

Jacek Sasin skandaliczne słowa
YouTube/ Rzeczpospolita TV

70 milionów – ta wartość już zawsze będzie kojarzyć się z Jackiem Sasinem. Tyle kosztowały nieudolnie organizowane przez wicepremiera majowe wybory-widmo.

Jacek Sasin i zmarnowane 70 mln złotych na stałe zapiszą się w historii polskiej polityki – w rozdziale o największych kompromitacjach. Internet zalały memy, których autorzy w najróżniejszy sposób wykpiwali wicepremiera, łącząc go z charakterystyczną wartością.

Przyszedł czas na coś nowego. Jeden z internautów stworzył stronę, na której można przeliczać wartości na nową jednostkę – „sasin”.

Jeden sasin ma wartość 70 milionów. Ale nie jest to jednostka ograniczona do przeliczania pieniędzy. Na sasin można przeliczać dowolne wartości. Przykłady pokazuje sam autor – np. odległość słońca od ziemi to 2,137142857142857 sasin, a sokół pikuje z prędkością 0,0000045714286 sasin.

Zaintrygowani? Wystarczy wejść na stronę http://70000000.pl/ i zacząć przeliczać na sasin wszystko, co tylko przyjdzie wam do głowy.

Napisana dla fun’u prosta aplikacja przeliczająca wartości na ostatnio bardzo popularną uniwersalną jednostkę sasin – opisał swój projekt autor, internauta OtsuAf, na portalu wykop. Kod strony udostępnił jako open source, co oznacza, że każdy może pobrać i rozbudować sasinator o kolejne opcje.

Co ciekawe, temat podchwycił InPost. W swoich mediach społecznościowych firma opublikowała post, na którym podała ceny usługi właśnie w sasinach. Okazuje się, że nadanie paczki przez InPost kosztuje 0,0000001285714 sasin.

https://www.facebook.com/paczkomaty/posts/10158635564182999

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie