Po godzinach

A cóż to się wydarzyło podczas “Wiadomości”?! Do studia TVP “wjeżdża” bojowy pojazd! [WIDEO]

Co tam się wydarzyło! Gdy w „Wiadomościach” opowiadano o polskim pojeździe bojowym „Krab”, maszyna dosłownie wjechała do studia. Oczywiście w wirtualnej wersji.

Haubica w studiu

Jak się dostaje 2 mld zł rocznie, to można zaszaleć! W wydaniu „Wiadomości” z 23 czerwca wykorzystano technologię rozszerzonej rzeczywistości, by pokazać widzom pojazd bojowy Krab. Gdy prowadząca program Edyta Lewandowska opowiadała o parametrach maszyny, wirtualna wersja haubicy „wjechała” do studia.

Konstrukcja wyposażona jest w działo o kalibrze155 mm, dodatkowo uzbrojona w karabin maszynowy i wyrzutnię granatów dymnych. Może oddać do sześciu strzałów na minutę i uderzać w przeciwnika oddalonego o 40 km. Moc silnika zapewnia dużą manewrowość i prędkość poruszania do 60 km/h. Załogę stanowi pięciu żołnierzy – wychwalała Kraby Lewandowska.

Po raz pierwszy „Wiadomości” zastosowały tę technologię w 2019 roku, gdy pokazano wizualizację śmigłowca. Cóż, XXI wiek może zagościł w TVP w warstwie technologicznej, ale szkoda, że na tym się skończyło. Czy doczekamy się, że dziennikarstwo TVP dorówna warstwie wizualnej? Raczej nie przed najbliższymi wyborami.

Ukraińcy chwalą Kraby

Polskie armatohaubice Krab trafiły do Ukrainy, gdzie sprawdziły się w walce z rosyjskim najeźdźcą. Pojazdy chwalili ukraińscy żołnierze.

Mogę powiedzieć, że haubice kalibru 155, które wcześniej dostaliśmy od naszych polskich przyjaciół, bardzo poprawiły sytuację. Następnie ustabilizowaliśmy ją w Siewierodoniecku. To właśnie ta broń pozwoliła na „ustabilizowanie” sytuacji i Rosjanie od razu to odczuli – mówił w minionym tygodniu doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Rościsław Smirnow.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie