Kancelaria ujawnia dokument! OTO siedem pytań, które Duda zadał Tuskowi ws. Barbary Skrzypek. „Przestrzegałem”

Źródło: Andrzej Duda yt screen
Andrzej Duda zabrał głos ws. śmierci Barbary Skrzypek. Prezydent ma pretensje do Donalda Tuska i skierował do premiera pismo z pytaniami. Poznaliśmy jego zawartość!
Andrzej Duda jest smutny
Od soboty świat polskiej polityki żyje śmiercią Barbary Skrzypek, długoletniej współpracowniczki Jarosława Kaczyńskiego, która była na Nowogrodzkiej szarą eminencją. Jej odejście skomentował nawet Andrzej Duda. – Znałem dobrze panią Barbarę. Ta wiadomość była dla mnie ogromnym ciosem. Nikt z nas nie spodziewał się, że może dojść do takiej sytuacji – przekazał prezydent. I gdy wydawało się, że nie będzie chciał – jak reszta PiS-u- wykorzystać zgonu kobiety do realizacji celów politycznych, upublicznił pismo, które ma trafić na biurko premiera Donalda Tuska. Prezydent chce wyjaśnienia sprawy przesłuchania Skrzypek.
Chodzi o to, że Skrzypek niedługo przed śmiercią była przesłuchiwana w sprawie afery tzw. dwóch wież. I choć nie ma dowodów na to, że rozmowa z prokuraturą wpłynęła na jej stan, posłowie PiS snują właśnie taką opowieść: sugerują, że kobieta zmarła, bo trafiła przed oblicze prokurator Ewy Wrzosek.
O co pyta prezydent?
Duda zaczyna swoje pismo od przypomnienia, że „wielokrotnie przestrzegał” przed skutkami przeprowadzonych przez premiera i ministra sprawiedliwości „nielegalnych zmian personalnych w prokuraturze”. W dalszej części pisma pada siedem pytań do Tuska. Prezydent przede wszystkim chce wiedzieć, dlaczego to Wrzosek zajmuje się sprawą dwóch wież i z jakiego powodu w czasie przesłuchania Skrzypek nie towarzyszył adwokat. Chce też poznać szczegóły: ile trwało przesłuchanie i czy było przerywane przerwami. Kto sporządził protokół z przesłuchania, czy to ostatnie było nagrywane i czy Skrzypek samodzielnie odczytała potem swoje zeznania – dopytuje dalej.
– Rozumiem, że korespondencja z premierem ma nadać taki wyraz polityczny w toczącej się kampanii prezydenckiej, ale chyba niepotrzebnie – skomentował aktywność prezydenta w programie „Gość Wydarzeń” szef kancelarii premiera Jan Grabiec, który sugeruje, że dochodzi to upolityczniania tragedii.
I faktycznie, pytania i ogólnie całość pisma mają chyba sugerować w subtelny sposób, że doszło do nadużyć władzy. To oczywiście kolejny polityczny teatr, który ma dzielić społeczeństwo i do tego cynicznie wykorzystać tragedię Skrzypek. PiS potrzebuje takiego paliwa, bo Rafał Nawrocki kompletnie nie radzi sobie w roli kandydata na prezydenta i może nie wejść nawet do II tury. Żałosne jest jednak to, że w akcie desperacji Nowogrodzka używa już nawet takich ciosów poniżej pasa.
Pismo Prezydenta RP @AndrzejDuda do Prezesa Rady Ministrów @donaldtusk w sprawie wyjaśnienia okoliczności przesłuchania śp. Barbary Skrzypek. pic.twitter.com/Jh3U1wdzFM
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) March 19, 2025
Źródło: X
1 Odpowiedzi na Kancelaria ujawnia dokument! OTO siedem pytań, które Duda zadał Tuskowi ws. Barbary Skrzypek. „Przestrzegałem”
Żałosny jest Pana komentarz wpisujący się w politykę, wielu przejętych bezprawnie przez przez kierownika, organów Państwa zaprawioną zimną zemstą, intelektualną indolencją, lenistwem, pogardą dla Polaków i żądzą oddania suwerenności, równiež wielu skorumpowanym, biurokratom unijnym. Jeśli krytyka powyższego, w tym ujawnienie działań składających się na tę „politykę” jest żałosne to jak należało by nazwać brak reakcji czy milczenie na przekształcanie Polski w kraj bezprawia, mściwości, zemsty, zapaści gospodarczej, zastraszania Obywateli, epidemii klajstru, obrzydliwej propagandy pełnej lizusostwa, oczywistego kłamstwa, niskich intencji, nagradzania aparatczyków partyjnych bez kompetencji, odbierania stanowisk fachowcom i ludziom rzeczywiście zasłużonym dla Ojczyzny, świadomego z premedytacją wprowadzania w błąd Obywateli, odmawianie im prawa do informacji. Ta konkretna sytuacja, jak w soczewce ujawnia bezprawie kierownika i Pan, jako dziennikarz, powinien krzyczeć o powyższym i walczyć, w zakresie swoich kompetencji, o obronę podstawowych wartości i standardów w Polsce.