Zareagował na zaczepkę Andrzeja Dudy, TE słowa zabolą prezydenta. „Nauczycieli mieliśmy wspólnie”

Prokurator Krajowy Dariusz Korneluk odpowiedział na insynuacje Andrzeja Dudy. Prezydent podważa jego status w państwie.

Nowogrodzka pod rękę z Andrzejem Dudą uważają, że prokuratorem krajowym jest Dariusz Barski. Nie przyjmują do widomości, że Zbigniew Ziobro przywrócił go ze stanu spoczynku na podstawie nieobowiązujących przepisów. Prezydent urządził nawet małe przyjęcie w Pałacu Prezydenckim na cześć Barskiego.

Prokurator Krajowy Dariusz Korenluk zdemolował prezydenckie insynuacje na swój temat.

Nauczyciele prezydenta

Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili zorganizował konferencję prasową na której nazwał Dariusza Korneluka „pseudo-prokuratorem krajowym”.

Prokurator Krajowy Dariusz Korneluk był gościem programu „Pytanie Dnia” w TVP.info. Dziennikarka zapytała go o personalne wycieczki Andrzeja Dudy pod jego adresem.

Jestem prokuratorem ponad 30 lat, podejmowałem w życiu różnego rodzaju czynności i nigdy nikt nie zarzucił mi, że popełniłem jakikolwiek postępek niezgodny z prawem – powiedział.

Dariusz Korneluk przypomniał słowa byłego prezesa Sądu Najwyższego Adama Strzembosza, który wyliczył, ile razy Andrzej Duda złamał konstytucję.

Krytykuje mnie osoba, co do której były prezes Sądu Najwyższego twierdzi, że co najmniej kilkanaście razy naruszył konstytucję. Potem przestał liczyćzwrócił uwagę.

Prokurator Krajowy nawiązał również do opinii jakie wygłosili nauczyciele akademiccy Andrzeja Dudy. – Oni mówią, że prokuratorem krajowym jest Dariusz Korneluk. Szanuję zdanie i ocenę prawną nauczycieli, których mieliśmy wspólnie – stwierdził.

Romanowski ma status podejrzanego

Kilka godzin przed wywiadem Dariusza Korneluka, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uchyliło immunitet Marcinowi Romanowskiemu. Zapytany, co teraz zrobi prokuratura, odpowiedział, że „trzeba poczekać na dokumenty ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy”.

Dopytywany czy będzie ponowny wniosek o tymczasowe aresztowanie polityka Suwerennej Polski, odparł, że „decyzja należy do prokuratorów”.

W tym względzie decyzja należy do prokuratorów z zespołu śledczego, którzy podejmą decyzję. Zaplanują czynności, a także uwzględnią wszystkie okoliczności, które zaistniały w ostatnim czasie i będą podejmowali decyzję – podkreślił.

Za uchyleniem było 85 członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przeciw – 23. 3 osoby wstrzymały się od głosu. Na polityku Suwerennej Polski ciąży w sumie 11 ciężkich zarzutów.

Źródło: TVP.info

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *