Polityka i Społeczeństwo

25-lecie Radia Maryja – news roku wg Wiadomości TVPiS

fot. flickr/PTracz

Kiedy wydawało się, że flagowy program mediów narodowych “Wiadomości” nie może upaść niżej, okazało się, że jednak może. Wiadomości od dawna obijają się o dno, tym razem jednak udało się to dno przebić, a pod nim ugrzęznąć w przynajmniej 2 metrach mułu. Aż strach pomyśleć co będzie dalej.

We wczorajszych Wiadomościach tematem wydania był jubileusz Radia Maryja, czyli okrągłe 25 urodziny imperium, zbudowanego przez Ojca Tadeusza Rydzyka. Był to ewidentnie news dnia, od którego rozpoczęło się główne wydanie Wiadomości.

Poświęcono mu zdecydowanie najwięcej uwagi, a komentarzom “niezależnych ekspertów” nie było końca.

Równie zabawnie było w Rozmowie po Wiadomościach, czyli programie emitowanym bezpośrednio po zakończeniu głównego wydania. Prowadząca Danuta Holecka zadawała tendencyjne pytania, nieustannie gloryfikując toruńską rozgłośnię. Do kanonu manipulacji przejdzie moment, w którym Holecka przerywa posłowi PO i zadaje mu następujące pytanie: “ Rozumiem, że pan nie jest sympatykiem Radia Maryja? To przechodzimy dalej.” Pytanie równie kąśliwie i sterowane jak: kto jest Twoim ulubionym przywódcą historycznym? I dlaczego Lenin.

Na obchodach okrągłej rocznicy w Toruniu obecna była cała wierchuszka Prawa i Sprawiedliwości, z prezydentem Dudą i ministrami rządu PiS na czele. Jest to równie żenujące, co zrozumiałe. Obóz dobrej zmiany od dawna wykonuje umizgi w kierunku Tadeusza Rydzyka i jego medialnego imperium, a politycy PiS regularnie przed nim klękają. Nie dziwne, że rząd PiS tak bardzo chce wstać z kolan. Proponujemy jednak, by politycy partii rządzącej zaczęli od siebie, a potem dopiero brali się za innych.

Popis kunsztu politycznego oraz klasy dał po raz kolejny prezydent Andrzej Duda, który podczas uroczystości tak podlizywał się wyznawcom Ojca Rydzyka, tzw. “moherowym beretom”:

radio-maryja
Z całości wydarzeń ukazuje się obraz smutny, żeby nie powiedzieć żenujący. Partia rządząca para się nachalną propagandą, wijąc się przy tym jak wąż, byleby tylko zaskarbić sobie dalsze względy Tadeusza Rydzyka i rodziny Radia Maryja. A ta jak wiemy na pstrym koniu jeździ. Każdy obóz polityczny ma prawo, a nawet obowiązek dbać o wspierające go siły. Nie trzeba jednak robić tego w sposób tak ostentacyjny, wykorzystując do tego machinę medialną, jaką jest telewizja publiczna.

Jeżeli komuś od oglądania Wiadomości TVP robi się niedobrze, to mamy dla Was złą wiadomość. będzie tylko gorzej…

fot. P. Tracz/flickr

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie