Polityka i Społeczeństwo

15 tys. osób chorych na koronawirusa dziennie? To może nastąpić już wkrótce

Co prawda cieszymy się już częściowym powrotem do normalności, ale już za dwa miesiące może czekać nas nagły wzrost zachorowań na koronawirusa.  Naukowcy z Centrum Modelowania Interdyscyplinarnego Uniwersytetu Warszawskiego twierdzą, że wkrótce dziennie będzie chorowało 15 tys. osób.

COVID-19 powróci w strasznym stylu

Adam Niedzielski, minister zdrowia, twierdzi, że już w wakacje aż 70-80 proc. populacji naszego kraju będzie zaszczepiona. To teoretycznie chroniłoby nas przed wirusem.

Złe wieści mają jednak naukowcy z Centrum Modelowania Interdyscyplinarnego Uniwersytetu Warszawskiego. Obliczyli, że koronawirus może ponownie stać się zagrożeniem w lipcu 2021 roku. Powodem będę łagodzone restrykcje.

Możemy ponownie spodziewać się do 15 tys. zachorowań dziennie, co oznacza wzrost hospitalizacji z powodu COVID-19 nawet do 7 tys.

Wakacje pod znakiem COVID-19

Dr Franciszek Rakowski z ICM UW w rozmowie z portalem gazeta.pl powiedział, że “czynnikiem, który sprawia, że ta czwarta falka w ogóle może zaistnieć, są duże luzowania, w tym całkowite otwarcie szkół”.

– Gdyby nie to, zapewne w ogóle by jej nie było. Na szczęście nawet biorąc pod uwagę powrót dzieci do szkół, wystąpienie czwartej fali nie jest pewne – mówił.

Dodał, że walka z pandemią trwa. Wiele zależy teraz od tego, czy nie pojawią się nowe szczepy wirusa. Nie bez znaczenia będzie to, ile Polaków ostatecznie się zaszczepi.

Źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie