Po godzinach

10 najbardziej oczekiwanych filmów 2017 roku

filmy 2017

Przyszły rok zapowiada się w kinie całkiem obiecująco zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Oto nasz ranking.

alien-covenant-movie-2017-casting
fot. screenrant.com

1. “Obcy: Przymierze”

Smaczek dla fanów klasycznego Sci-Fi. Druga część nowej trylogii Obcego, po “Prometeuszu” Ridleya Scotta. Film opowiada o losach załogi statku kolonizacyjnego “Przymierze”, który dociera do świata na pierwszy rzut oka wydającego się rajem, a w rzeczywistości będącego śmiertelną pułapką. Spotykają tam jedynego ocalałego z załogi Prometeusza, androida Davida. Na podstawie dotychczas upublicznionych kadrów możemy wnioskować, że twórcy będą próbowali odtworzyć klimat z pierwszych części obcego.

fot. cheatsheet.com
fot. cheatsheet.com

2. “Liga Sprawiedliwości” (Justice League)

Długo wyczekiwana ekranizacja dla fanów komiksów o superbohaterach. Tak jak “Avengers” połączył losy bohaterów poszczególnych dzieł Marvela, tak Justice League pozwoli nam zobaczyć w jednym filmie Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, którzy połączą siły, aby stawić czoło nowemu zagrożeniu dla świata.

gamespot.com
fot. gamespot.com

3. “Mroczna Wieża”

W końcu doczekamy się ekranizacji kultowego cyklu powieści Stephena Kinga. Akcja filmu opowie o losach Rolanda, ostatniego ze swojego rodzaju – rewolwerowca, który przemierza pustkowia umierającego postapokaliptycznego świata w poszukiwaniu Mrocznej Wieży, która może kryć w sobie tajemnicę ocalenia ludzkości. Film budzi spore oczekiwania, ponieważ w pracach nad jego tworzeniem osobisty udział ma autor działa.

world-war-z-2-900x520
fot. bellomag.com

4. “World war Z 2 ” 

Kontynuacja kinowego hitu z 2013 r., który tchnął nowe życie w gatunek filmów o żywych trupach w momencie, kiedy wydawało się, że wszystko zostało już pokazane. Grany przez Brada Pitta Gerry Lane, typowy twardziel i ojciec rodziny ponownie stanie do walki z plagą zombi. Tym razem jednak twórcy przeniosą nas w wizję świata, gdzie resztki ludzkości walczą o przetrwanie, ale żywe trupy nie są jedynym niebezpieczeństwem czyhającym na człowieka.

fot. ign.com
fot. ign.com

5. “Łowca Androidów 2”

Remake jednego z największych klasyków kina Sci-Fi “Łowcy Androidów” Ridleya Scotta. Klasyczny łowca przenosił nas w futurystyczny świat w 2019 roku, tym razem zobaczymy Ziemię w 2049 r., jak można przypuszczać, lata po wydarzeniach z pierwszej części. Twórcy nie zdradzają zbyt wiele o fabule filmu, jednak udział w pracach Ridleya Scotta, jak i ponowne wcielenie się Harrisona Forda w rolę łowcy Ricka Deckarda budzi nadzieję na prawdziwą ucztę kinomana.

6. “Life” (Życie)

Człowiek od zawsze zastanawia się czy gdzieś poza Ziemią istnieje życie. Jednym z najczęstszych motywów w kinematografii jest ukazywanie zagrożenia czającego się w pustce kosmosu. W filmie “Life” naukowcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odkrywają w próbkach z Marsa dowód na istnienie pozaziemskiego życia. Jednak nowo odkryty organizm wymyka się spod kontroli załogi, która musi rozpocząć desperacką walkę o przetrwanie oraz powstrzymać obcych przed dostaniem się na powierzchnię Ziemi.

7. “Zookeepers wife”
(polski karkołomny tytuł: Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo )

Może nie jest to najbardziej wyczekiwana na świecie produkcja Hollywood, ale w Polsce powinniśmy zwrócić na nią uwagę. Film będzie opowiadał o prawdziwej historii Antoniny Żabińskiej, tytułowej żony zarządcy zoo. Oczami Antoniny zobaczymy losy Warszawy od kampanii wrześniowej, przez holocaust i powstanie w getcie, po samo Powstanie Warszawskie i zagładę stolicy. Jest to historia niezwykła, zainteresowała scenarzystów, ponieważ małżeństwo Żabińskich aktywnie zaangażowało się w ratowanie warszawskich Żydów.

8. “Dunkierka”

Kolejny film odwołujący się do II wojny światowej. Latem 1940 pokonane oraz otoczone przez Niemców wojska brytyjskie i francuskie tłoczą się na wybrzeżu Francji, w rejonie tytułowej Dunkierki. Pod niemieckimi bombami flota brytyjska rozpoczyna desperacką akcję ewakuacyjną. Jest to kolejne dzieło w reżyserii Christophera Nolana, twórcy nowej trylogii “Batmana”, “Incepcji” czy “Interstellar”.

9. “Ghost in the Shell”

Adaptacja jednego z najgłośniejszych filmów anime wszech czasów. Umiejscowiony w mieście przyszłości, gdzie ludzie i maszyny żyją obok siebie. Motoko Kusanagi zajmuje się zwalczaniem cyberprzestępczości, której najgroźniejszą formą jest zhakowanie samej świadomości człowieka, przez co można stać się czyimś bezwolnym narzędziem.

10. “Strażnicy Galaktyki 2” (Guardians of the Galaxy)

Druga część ekranizacji komiksu Marvela. Zobaczymy dalszy ciąg przygód Petera Quilla i jego zwariowanej załogi. Pierwsza część na luzie i z dystansem podchodziła do powagi fabuły, skupiając się na elementach humorystycznych, dlatego strażników można zaliczyć jako ciekawą propozycję w obrębie kina dla całej rodziny.

To jest 10 naszych propozycji. a na jakie filmy Ty czekasz? Podziel się z nami w komentarzu.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie