Gospodarka

30 tys. wolne od podatku to ściema? Minister finansów chyba właśnie chlapnął zbyt wiele

Minister Kościński
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Nowy Ład miał być planem gospodarczym PiS-u na okres kryzysu. Miał pomóc nam przetrwać czas po pandemii, a nawet wzmocnić gospodarkę. Miał być ogłoszony już parę tygodni. “Miał”, bowiem nowe doniesienia z obozu władzy sugerują, że w rządzie panuje na tym polu chaos.

Nowy Ład i stary chaos

Kilka tygodni temu media zaczęły pisać o pierwszych szczegółach Nowego Ładu. Program gospodarczy miał być ogłoszony w marcu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Specjalną konferencję odwołano i odłożono na nieznany dotąd termin. Ponoć wśród propozycji jest jednak m.in. pomysł, by podnieść kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Tyle że minister finansów właśnie to zdementował.

Zdziwiłbym się, gdyby taka kwota padła. Nie stawiałbym teraz pieniędzy, że będzie taka kwota. Teraz mogłoby być 15-20 tys., a jeśli dobrze wyjdziemy z pandemii, to za 2 lata możemy dojść do 30 tys. – powiedział w programie I Polskiego Radia Tadeusz Kościński.

Wcześniej zapowiadał już zmianę w podatkach.

– Nasza strategia nie (polega na tym – PAP), by podnosić podatki, bo jest to sprzeczne z tym, co chcemy zrobić – powiedział. Wyjaśnił, że celem jest, by konsumenci mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, by w ten sposób mogli je wydawać, a przez to pobudzać gospodarkę. Do tego stwierdził, że nowy system będzie sprawiedliwszy niż obecny.

W Polsce mamy tak ustawiony system, że procentowo ci, co mniej zarabiają, płacą więcej podatków niż ci bogatsi. Tutaj będzie taki troszeczkę reset – zapowiadał.

Patrząc jednak na obecny obraz Nowego Ładu, widać, że w obozie PiS panuje pewien chaos. Wszystko to sugeruje jakoby ostateczne wizja nowego programu gospodarczego nie była dopracowana, a przynajmniej dogadana ze wszystkimi członkami rządu i koalicji.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie